Prečo sa oplatí zriadiť si zdravotnú poisťovňu.

Obchod so zbraňami, ľuďmi alebo drogami už dávnejšie nie je tým najlepším biznisom. Stal sa ním obchod so zdravím. Navyše verejne a legálne. Príjmy môžu byť tak vysoké, že náklady vrátane provízií za „pomoc“ sú len omrvinkami na dne plného koša.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Poisťovňa Dôvera hospodárila v roku 2010 so ziskom 16,2 mil. eur (približne 488 mil. Sk, čo je takmer pol miliardy korún). Ako uviedol v rozhovore pre SME Maták, jeden z vlastníkov Penty, zisk zodpovedá približne 3% celkových príjmov. Na firmu so základným imaním 19,2 mil. eur veľmi slušný výsledok. Navyše ak firma nepodniká s vlastnými peniazmi a 3% je vlastne odkrojením z poistného koláča.
Ak sú pravdivé informácie z rozhovoru Fica s Haščákom v spise Gorila, potom „zdravotníctvo bude fungovať len ak sa podmienky nastavia na maržu 7 -10% a čistú efektívnosť.“ Pritom by sa ale tretina nemocníc mala zavrieť. Samozrejme hneď v nasledujúcej vete sa píše, že Penta chce do nových polikliník investovať 3 mld. Sk. Dovoliť si to môže, pretože pri výbere poistného v sume 1 mld. eur je 10 percent 3 mld Sk. Pri dobrej firemnej štruktúre a organizácii, ktorú Penta nepochybne má, je návratnosť investícií takmer okamžitá.
Nasleduje hypotetická slovná úloha: Vlastník zdravotnej poisťovne očakáva maržu 7-10 percent pri ročných príjmoch 1mld. eur.
Koľko eur by bol ochotný zaplatiť na províziách štátnym úradníkom a nominantom?
Ako rýchlo by sa vrátili „náklady na podnikanie“ pri uplácaní úradníkov?

Tomáš Juričkov

Tomáš Juričkov

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Rád poznávam život. Zoznam autorových rubrík:  psychológiapolitikaspoločnosťSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu