
Októbrový protest bol nevídaný, pretože Slovensko je krajina kde na protesty štandardne chodí maximálne pár desiatok ľudí. Tu sa na protestujúcich ostatní dívajú ako na tých, ktorí „nemajú nič lepšie na práci.“ V takejto kultúre pritiahnuť tristo ľudí na námestie, bez podpory politických strán, iba pomocou facebookového eventu, jedného youtube videa a blogov, je úspech. Keď sa tristo neorganizovaných ľudí zíde, aby vyjadrilo svoju nespokojnosť s tým ako spoločnosť funguje – v západoeurópskej krajine by to veľa neznamenalo, ale na Slovensku – to niečo znamená.
Slovensko je navyše krajina, kde sa protestuje fragmentovane. Keď za svoje oprávnené požiadavky protestujú povedzme učitelia alebo lekári, nemôžu čakať podporu zvyšku spoločnosti. Tá sa v lepšom prípade tvári, že jej sa daný problém netýka, v horšom im nadáva, že čo zas otravujú. Každý sa hrá na svojom piesočku. V druhej skupine vidí skôr konkurenciu než spojenca. Aj v tomto bol októbrový protest iný. Vystúpili na ňom a zúčastnili sa ho učitelia, lekári, študenti a občania rôznych profesií.
Keďže súčasťou protestu bol aj pochod pred sídlo Penty, aby konkurenčnej skupine nebolo ľúto, išli sme o 9 dni aj pred sídlo J&T. Jej majiteľov sme vyzvali, aby vyšli s rukami nad hlavou a vrátili občanom Slovenska ich peniaze.
Protesty Obsaďte Wall Street pokračujú. Podobne aj v Londýne, Oaklande a ďalších mestách sveta. V piatok 11. novembra sa k nim opäť pridá Bratislava. Budeme žiadať viac demokracie a koniec nadvlády politických strán. Budeme žiadať viac transparentnosti a menej šedých eminencii stojacich v pozadí. V piatok 11.11.11. si o 17:00 prídeme pred prezidentský palác na Hodžovom námestí posvietiť na politikov. Chceme im vidieť na prsty, chcem ich kontrolovať a zastaviť čierne financovanie ich strán.