Nie je jedlo, ako jedlo... alebo nie je všetko zlato, čo sa blyšti

Žijeme moderne, náročne a rýchlo, v priestore a čase, kde pomalosť nemá miesto. Stále sa niekam náhlime, rána sú poznačené náhlením rodičov do práce, doprovodom deti do škôlok a škôl, popoludnie sa naše kroky a smer jazdy áut uberá opačným smerom – domov. Nestačíme si uvedomovať plynutie času. Dni, týždne, roky bežia závratným tempom a my iba na deťoch vidíme, ako a o koľko sme starší.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

Mnohí sa odvolávajú na dobu, ale dobu robíme my, ľudia. Doba neurobila ľudí, ľudia urobili dobu. Za môjho „mládi“ (temer do nežnej revolúcie) sa nikto nezaujímal o racionálnu výživu. Otvorením hraníc a trhu sa k nám dostal nejeden trend, ktorý nám otvoril oči, ale i dovolím si tvrdiť „vymyl mozog“. Všetky zákutia trendov človek odhalí až po uplynutí určitej doby. Vždy sa dá čo hodnotiť. Ja chcem dnes porovnať dve formy stravovania.

Poďme sa spolu pozrieť na fast food, čo v preklade znamená rýchle občerstvenie. Ide o verejné stravovanie, ktoré je založené na rýchlom výbere, predaji a konzumácii jedla. Zariadenia rýchleho občerstvenia umožňujú zákazníkom v rýchlosti – takmer bez prerušenia určitej činnosti (najmä pracovnej) konzumovať jedlo. Tieto dôvody zohľadňuje príprava a balenie a jedlo sa konzumuje v stoji alebo počas pohybu. Na popularite získalo preto, lebo objednané jedlo je takmer vždy „poruke“ alebo hotové za pár minút a okrem dostupnosti ponúka zasýtenie, preto je veľmi obľúbené v zábavných alebo nákupných centrách.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Fast food nie je výdobytok modernej doby, pretože pouličné zariadenia na prípravu občerstvenie (zobnutia si niečoho) existovali už od najstarších dôb v Stredomorí, Blízkom i Ďalekom východe. Tu vidíme, že každý výdobytok sa dá dokonale speňažiť a tak tomu bolo v prípade rýchleho občerstvenie, kedy Richard a Maurice Mc Donaldovi prišli na myšlienku samoobslužného reštauračného zariadenia, pri ktorom dostanete za mincu jedlo cez okienko a môžete pokračovať autom ďalej za svojim cieľom, čím majiteľovi zariadenia odpadla profesionalita kuchárov (jedlo sa naučil pripravovať aj nekvalifikovaný kuchár), čo do značnej miery šetrilo náklady na pracovné sily.

Skryť Vypnúť reklamu

Ide vlastne o rýchlo upečené alebo uvarené, dovtedy plávajúce v dochutenej šťave, ktoré lákavo vyzerá len vďaka „farebnej kombinácii farbív a prídavných látok“. Dovolím si povedať, že ide a aj keď budem mať odporcov a ozvú sa milovníci rýchleho občerstvenia, nech... teda ide o nezdravú a energetický prázdnu stravu, pri ktorej absentujú živiny a vitamíny a táto strava nás núti vlastne jesť a jesť a priberať a priberať... Dôvodom nadváhy mnohých (a už aj v našich európskych krajinách) ľudí nie je veľké množstvo vyváženej a hodnotnej stravy a nedostatok pohybu, ako by sa mnohí domnievali, ale preto, lebo konzumujú stravu „prázdnu“.

Skryť Vypnúť reklamu

A naozaj dôjde človek takto stravujúci sa do cieľa? Do cieľa určite áno, ale bude kráčať po ceste s mnohými zdravotnými obmedzeniami. Najskôr sa dostaví únava, vyčerpanosť, zvýšený krvný tlak, cukrovka, tráviace ťažkosti, ale i onkologické ťažkosti.

Ak sa tradícia fast food stane pre človeka dennou potrebou, stáva sa jeho nepriateľom. Nepriateľom na ceste za zdravím. Sami Američania volajú jedlá rýchleho občerstvenia „junk food“, čo v preklade znamená odpadová strava.

Priznám sa, nemám rada anglické výrazy..., ale u nás takmer neznámy pojem slow food som do svojho slovníka s radosťou prijala. Slow food v preklade do slovenčiny znamená „pomalé stravovanie“ alebo „pomalé jedlo“.

Skryť Vypnúť reklamu

Slow v preklade znamená „dobrý, čistý a fair“.

Poďme si vysvetliť význam týchto slov: ide o jedlo pripravené zo zdravých a kvalitných surovín, vypestovaných v súlade so zákonmi prírody (u nás poznáme výraz trvalo udržateľný rozvoj alebo BIO pestovanie), pričom pri pestovaní sa dbá na ochranu životného prostredia alebo inými slovami: dobrý predstavuje kvalitu, čistý zabezpečuje pôvod a to prináša fair odmenu pre všetkých zúčastnených, teda pestovateľov a výrobcov.

Ľudia, ktorí prijímajú chutné, zo zdravých potravín s láskou pripravené jedlo a jedia pomaly sú nielen zdravší, ale jedlom si zabezpečujú optimálnu váhu a vyhýbajú sa obezite. Je to podmienené tým, že potrava dobre premiešaná so slinami sa dostáva pomaly do žalúdka a dobre im trávi, čím na vedomej úrovni človek pomáha svojmu žalúdku a celému tráviacemu procesu. Je veľký rozdiel, či jedlo do seba nahádžete alebo si ho vychutnáte. Hovorí sa, že každé sústo by sme mali v ústach prežuť 15 – 30 krát. No chcela by som vedieť, akú masku ste nahodili... no comment.

Ani sa nedivím, že rovnomenné pomenovanie SLOW FOOD dostala aj celosvetová organizácia, ktorá spája milovníkov dobrého, zdravého, chutného a výživného jedla. Toto združenie vzniklo v 80-ich rokoch v Taliansku, ako odozva na fast food. Hnutie založil Carlo Pertini. Združenie má v 153 štátoch viac ako 100 000 svojich priaznivcov. Nájdete medzi nimi najslávnejších majiteľov luxusných zariadení, kuchárov ale ja lekárov, odborníkov na výživu, výskumníkov. Ich mottom je „jesť a vychutnať“.

Uvedomiť si každý okamih života sa málokomu darí, ale ako sa hovorí NIKDY NIE JE NESKORO, skúsme sa naozaj pozastaviť nad svojim životným štýlom, stravovacími návykmi a aspoň niekoľko krát do týždňa jesť zdravo, chutne, zmysluplnejšie a pomalšie.

Ľudia vždy majú na výber a je na každom z nás, ktorú cestu životného štýlu a stravovacích návykov si vyberú, či pôjdu pomalou cestou k svojmu zdraviu alebo rýchlym tempom vo vyznaní lásky fast food-u do hrobu.

Zdravie máme len jedno a byť zdravý sa oplatí.

Katarína Kellnerová

Katarína Kellnerová

Bloger 
  • Počet článkov:  69
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nemusíme žiť tak, ako sme žili do včera. Nedržte sa zaužívaných návykov, a tisícky možností vás budú pozývať do nového života. Christian Morgenstern Zoznam autorových rubrík:  Bútľavá vŕbaLuna na každý deňĽudia nášho mestaNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu