Rešpektujem prírodu a učenie našich predkov...

V živote každého človeka bývajú okamihy, v ktorých hľadá odpovede na rôzne otázky života. Narodenie dieťaťa je radostná chvíľa nielen pre rodičov, starých rodičov, ale aj pre známych a mala by byť tou radostnou správou pre celú spoločnosť... veď každá ľudská bytosť (aspoň sa predpokladá) bude tvoriť určité hodnoty (v rozsahu svojich možnosti a schopnosti). Smrť, zmysel života, poslanie, nemoc, sebarealizáciu, rodinné nezhody, ťažký životný osud deti sú témy tiež dajú občas „zabrať“ a človeka prinútia pozastaviť sa a prijať a ak bude potrebné riešiť ich. Nemenej zaujímavou témou na rozjímanie je život našich predkov, ktorí prežili celé tisícročia... a to bez takých výdobytkov vedy, techniky a informačných technológií, aké máme k dispozícií my.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Príroda bola pre človeka odjakživa jedinou darkyňou života, ktorej smäd hasili moria a rieky, plody zeme a ľudia dýchali svieži vzduch a oblohu neustále zdobili Slnko, Mesiac a hviezdy. Príroda zabezpečovala človeku živobytie a preto musel starostlivo zvážiť, ako sa k nej bude správať, aby o zdroj obživy neprišiel. Keď bol v súlade s prírodou, jeho život bol ľahší a nemusel vynaložiť toľko námahy na jej obhospodarovanie a získavanie plodov zeme. Vtedy bol zaiste aj v súlade sám so sebou. Svoju prácu neustále zdokonaľoval a aby sa vyhol omylom a chybám, zapojil do činnosti všetky svoje zmysly, aby dôverne spoznal tikot hodín prírody. Takto objavil nemenné zákonitosti a pravidelne opakujúce sa deje.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Človek najprv pozorne sledoval dianie v prírode, tzn. dennú dobu, kedy sa ten-ktorý jav odohral, pozoroval, ktoré dni sa opakoval a samozrejmé ročné obdobie. Tieto súvislosti však na zostavenie nejakého celku nepostačovali, musel ich zladiť s postavením Slnka, Mesiaca, ktoré sa v určitých intervaloch vracajú do tej istej polohy a ovplyvňujú všetok život a hviezd.

Dovoľte, aby som sa aj ja podelila s vami so skúsenosťami, ktoré mám, ktoré mi priniesli úžitok a ktoré iste pomôžu aj vám. Rubrika Luna na každý deň vychádza z mojich dlhoročných pozorovaní a je pre mňa skutočne dobrým a osvedčeným pomocníkom, vďaka ktorému naozaj veľa ušetrím. Pre niekoho nebudú moje riadky zaujímavým čítaním, niekomu vyvolajú údiv či úsmev na tvári, ale ak pomôžu, čo i len jednému čitateľovi, budem naozaj rada. Ostatní sami časom prídu na križovatku, na ktorej sa budú musieť pozastaviť, aby spoznali seba a sily, ktoré majú v živote človeka opodstatnenie.

Skryť Vypnúť reklamu

Keď sa mi asi pred desiatimi rokmi prvý krát dostala do rúk kniha Pod vplyvom luny, prinútila ma, pozastaviť sa a uvažovať, či by nebolo dobre prijať rady a učenie našich predkov ako dar. Človek sa zo svojho stereotypu dostáva veľmi ťažko, veľmi ťažko prijíma do svojho života nové veci, ale verte, je nutné zakomponovať do svojho života to, čo je stáročiami overené a denne overované, aj keď žijeme v 21. storočí, storočí informácií, elektroniky či vyspelej techniky. Do svojho života sme prijali s úsmevom na tvári výdobytky vedy a techniky, mikrovlnky, mobily, autá, lietajúce balóny ... , ale za tieto výdobytky vedy a techniky musíme zaplatiť svojimi finančnými prostriedkami, ktoré sme dostali po vynaložení svojej energie, psychických a fyzických síl v pracovnom procese. A hold, to, čo nám vesmír dáva zadarmo, to odmietame.

Skryť Vypnúť reklamu

Sami autori celej série kníh o Lune, Johanna Paunggerová a Thomas Poppe píšu, citujem:

„ ...úspech určitého zámeru závisí nielen od vlastných schopnosti a pomocných prostriedkov, ale v rozhodujúcej miere aj od správneho okamihu konania.“ (koniec citácie).

Inými slovami povedané, ak máme vedomosti a vlastníme prostriedky, ktoré použijeme pri činnosti, ale nebudeme poznať silu správneho okamihu, môže sa stáť, že nás to bude stáť oveľa viac energie, ako pri činnosti vykonanej v správnom okamihu alebo prestaneme veriť prostriedkom, hoci mohli byť veľmi účinné, správne a dobré.

Naši predkovia boli na svoju dobu veľmi múdri, rozumeli „prítomnému okamihu“ a javom prírody, ktoré sa pravidelne opakovali a ktoré štedro dávali požívateľovi, ktorý bol prírode vďačný za všetky dary. Dnes sa akoby všetci ľudia otáčali k prírode a to možno v dôsledku vymožeností, ktoré nám plným priehrštím ponúkla veda, technika a informačný vek s prísľubom „rýchleho riešenia“ všetkých ľudských problémov. Je to síce pravda, denne využívame výdobytky vedy a techniky v svojom živote, ale nebolo by správne, keby sme úplne zabudli na prírodu.

Skryť Vypnúť reklamu

Na záver mojej dnešnej úvahy, mi dovoľte citovať z úvah môjho „učiteľa“ – blogera (on vie, o kom hovorím, ja som to trošku pretransformovala, ale podstata je zachovaná), životu treba dať pridanú hodnotu (vtedy má naozaj zmysel a na úplný záver môj poznatok: len, ak človek porozumie prúdeniu hrubo hmotnej energie, príjme s láskou aj jemno hmotnú, ktorá je nezastupiteľná pri liečení (uzdravovaní).

Už o niekoľko dní nájdete na mojom blogu podrobný lunárny kalendár na mesiac marec s podrobnými radami, ktoré sú naozaj osvedčené a vyskúšané (a potom postupne na všetky mesiace jednotlivo).

Katarína Kellnerová

Katarína Kellnerová

Bloger 
  • Počet článkov:  69
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nemusíme žiť tak, ako sme žili do včera. Nedržte sa zaužívaných návykov, a tisícky možností vás budú pozývať do nového života. Christian Morgenstern Zoznam autorových rubrík:  Bútľavá vŕbaLuna na každý deňĽudia nášho mestaNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu