Voľte istoty, voľte Smer, iba silný štát vie ochrániť svojich občanov... , aké krásne slová.
Poopravím vás. Aby sa stal štát silným, musí byť suverénnym - a suverenitu Slovenska aj Fico, aj predošlí vodcovia predali za misu šošovice (spomeňte si na Kaina a Ábela, ak vám toto prirovnanie nič nehovorí). Sociálne istoty sú potrebné a všetci si ich zaslúžime, ale najprv treba vybudovať silný, suverénny a až potom sociálny štát, ktorý zabezpečí pre svojich občanov sociálne istoty. Vláda SMERU mala na realizáciu sociálnych istôt plné štyri roky... .
Ja si kladiem otázku: „Je Slovensko silný a suverénny štát, ktorý môže poskytnúť a poskytovať sociálne istoty? NIE, nie je.
Pýtam sa ďalej: môže poskytnúť sociálne ISTOTY náš štát aj v budúcnosti?
Áno. Za týchto podmienok:
stane sa suverénnym
a zabezpečí svojou politikou a smerovaním dostatok zdrojov na blahobyt pre VŠETKÝCH.
Preto každá strana, ktorá sľubuje istoty a ochranu obyvateľstva musí preukázať, že má dostatok intelektuálneho kapitálu (nemýliť si to z odbornosťou, prosím, po svete behá veľa titulovaných hlupákov) a musí zabezpečiť:
riadne fungujúce poľnohospodárstvo, ako zdroj zdravej výživy pre obyvateľstvo anenútiť svojich občanov žrať (pardon za výraz) odpadky EÚ,
zabezpečiť obranyschopnosť štátu silnou armádou schopnou ochrániť celistvosť územia, slobodu amajetok občanov,
vybudovanie školstva na vysokej úrovni porovnateľnej scelosvetovým priemerom azabezpečiť tvorbu arozvoj intelektuálneho kapitálu svojho obyvateľstva azamedzenie jeho úniku za hranice,
bezchybne fungujúce zdravotníctvo ako zárukou zabezpečenia zdravej populácie,
prirodzene sa rozvíjajúcu ekonomiku, čo najmenej závislú na vonkajšej pomoci aznížením daní ako štartovací impulz pre rozvoj zamestnanosti aprosperity.
Pri tejto príležitosti kladiem dve otázky:
čo je vlastne sociálna istota a
kedy možno hovoriť o sociálnom štáte?
Poznámka pod čiarou: každoročne si náš štát požičiava okrúhle sumy na výplaty dôchodkov a sociálnych dávok, ak chce FICO v budúcom volebnom období poskytnúť občanom ISTOTY, musí si na ne požičať (a tomu sa hovorí grécka cesta).
SOCIÁLNA ISTOTA nie je istota zakotvená v dávkach, ale naopak - JE TO zdravá politika štátu, ktorá sa javí ako sociálna a vychádza z toho, že zabezpečí každému občanovi možnosť sa zapojiť do vytvárania HDP štátu podľa svojich možností a schopností, t.j. že zabezpečí, aby populácia bola zdravá s dostatočným intelektuálnym kapitálom, ktorý je rozhodujúci, čim štát dosiahne blahobyt.
SOCIÁLNY ŠTÁT je taký, ktorý zabezpečí zákonmi zodpovednosť pre politikov, ktorú uplatnia v boji voči korupcii a zločinectvu; a nebude trestať vysokými daňami tých, ktorí vytvárajú hodnoty pre štát; nebude pracujúcu menšinu nútiť sponzorovať nepracujúcu väčšinu a ukáže cestu na zastavenie bezprávneho poberania sociálnych dávok, ktoré sa stalo ochorením.
SOCIÁLNA POLITIKA nie je ani o vysokých sociálnych dávkach pre raketovo rozširujúcu sa skupinu obyvateľstva a o vysokých daniach pre zužujúcu sa skupinu obyvateľstva, ale o možnosti každého sa zapojiť do rozvoja štátu ako slobodného a hrdého občana a nie parazitovať na akejkoľvek sociálnej pozícii.