„Istoty“ na náš stôl

Pred nežnou revolúciou sme ticho závideli západnému svetu luxusne zabalené všakovaké potraviny, ktoré sme si mohli kúpiť v Tuzexe, ak sme zohnali za dobrú cenu bony. Rok 1989 zbúral bariéry, nastal príliv lákavo zabalených potravín a my sme sa rýchlosťou blesku prispôsobili nákupom v supermarketoch v domnienke likvidácie našej doterajšej tichej závisti všetkým, ktorí tak honosne žili aj dovtedy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (31)

Nuž podvolili sme sa vyspelým ekonomikám západného typu a dnes prijímame správu, že Európsky parlament nedávno vyvesil čiernu listinu s 1600 sloganmi, ktoré sme pred rokmi vítali. Roky užívania týchto potravín nás presvedčili, že niečo nie je v poriadku a my budeme čakať len 6 mesiacov, aby ich výrobcovia zo svojich výrobkov odstránili a nahradili ich pravdivými, lebo „lepšie zdravie“, „zvýšenie imunity“ a pod. by museli vedecky dokázať, nielen uviesť na obal potravín a tak „lákavo“ obalamutiť zákazníka.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po rokoch super nakupovania, ale i pôstu po slovenských potravinách sa rodí túžba po chutných a zdravých jedlách našich mám, ktoré z mála dokázali vyčariť všakovaké jedlá, čo znejú dodnes v našich očiach a spomienkach.

Slovenské poľnohospodárstvo, ktoré bolo na závidenia hodnej úrovni a hlavne zabezpečovalo sebestačnú potravinovú základňu nielen pre svojich obyvateľov, ale „zvýšilo“ sa aj na export... dnes nám neostáva nič iné, len ticho závidieť tým, ktorí si bez váhania môžu dovoliť kúpiť BIO potraviny, lebo tie „supermarketové“ zo zahraničia zďaleka neuspokojujú naše chuťové poháriky, prirýchlo podliehajú skaze, nehovoriac už o presýtenosti chemickými prísadami a konzervačnými látkami, pri konzumácii ktorých má zákazník dojem, že sa nachádza v chemickom laboratóriu.

Skryť Vypnúť reklamu

To je tá istota, ktorá je istá, lebo zo vzduchu a lásky sa žiť nedá. Len nechápem, kde sa berie neistota HRDÝCH Slovákov, ktorí, ak by sa do toho „obuli“ – možno by vytĺkli do šiestich mesiacov za klamlivú reklamu pár tisíc euro a mali na zlatý balón.

Keď hrdosť, tak hrdosť.

Katarína Kellnerová

Katarína Kellnerová

Bloger 
  • Počet článkov:  69
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nemusíme žiť tak, ako sme žili do včera. Nedržte sa zaužívaných návykov, a tisícky možností vás budú pozývať do nového života. Christian Morgenstern Zoznam autorových rubrík:  Bútľavá vŕbaLuna na každý deňĽudia nášho mestaNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu