reklama

Odkaz Clemmie Churchillovej Igorovi Matovičovi

Pokladám za prejav sebavedomej pokory, že premiér I. Matovič na svojom FB profile vypustil trochu pary a priznal pochybnosť o svojom vládnutí. ,,Asi naozaj nie som vhodný typ na post premiéra. Nie som  chladnokrvný stroj.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (86)
Nomen omen
Nomen omen (zdroj: Internet)

Tlak pod ktorým je premiérsky elév nesúci bremeno zodpovednosti za celé Slovensko si nevieme ani predstaviť. Okrem agresívneho korunkového víru, sú tu nadržané, chladnokrvné smerácke hyeny, ktoré zvysoka dlabú na nepísané demokratické pravidla a rýchlo vycítili, že v chotári je premiérske jahňa, ktoré treba čo najskôr roztrhať a vrátiť sa k svojim papalášskym výhodám, ktoré sú jediným zmyslom ich vegetovania. Sú tu klasickí, jednorozmerní, koaliční egomaniaci, ktorí rýchlo zabudli, že len zázrakom sa dostali do parlamentu a napriek tomu svoj pupček povýšili na jediný rozmer civilizácie a veselo rozhadzujú polena nie len pod nohy premiéra, ale hlavne sebe. Decentne, ale o to zákernejšie podrývajú dôveru novej vláde novinári, ktorí stále nestrávili volebný debakel koňov BA kaviarne. A v neposlednom rade je tu nekritický občan, ktorý sa chce mať dobre hneď a teraz.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V tejto neľahkej situácii pre I. Matoviča som si spomenul na film Najtemnejšia hodina, ktorý vynikajúco vykresľuje ťažký, vnútorný boj W. Churchilla a ukazuje ho ako človeka z mäsa a kostí. V rozhodujúci moment 2. svetovej vojny si musí vybrať medzi otvoreným bojom s nemeckou presilou alebo kolaboráciu, ktorú mu radia parlamentní kuvici. Rozorvaný, britský premiér urputne i v slzách bojuje so svojím presvedčením a pochybnosťami okolia. Vie, že je jediný, ktorého história bude súdiť za jeho rozhodnutie. V jednej zo scén, ktoré formujú jeho definitívne rozhodnutie prichádza k zúfalému Winstonovi jeho manželka Clementine a v kľude ho povzbudzuje:

SkryťVypnúť reklamu
reklama

,,Si silný, pretože, nie si dokonalý. Si múdry, pretože máš pochybnosti.“

W. Churchill nakoniec svoj boj s obrovskými pochybnosťami a pochybujúcimi vyhral. Teraz musíme držať pästi, aby aj I. Matovič našiel tie správne rozhodnutia pre krajinu. O tom, že to myslí skutočne úprimne a dobre s celým Slovenskom nás presvedčil. Nám ostáva mu len podať pomocnú ruku, povzbudiť ho aby svoje myšlienky a city pretavil do premeny krajiny v sebavedomý štát, aký si všetci predstavujeme.

Ltm: Old Shatterhand & Bílý Andel všetko najlepšie k dnešným meninám. Hlavne kopec správnych rozhodnutí, trpezlivosti, zdravia, spánku a humoru. A si silný, pretože, nie si dokonalý. Si múdry, pretože máš pochybnosti.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Film - Najtemnejšia hodina

Matovič je empatik. 

Peter Kollega

Peter Kollega

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  105
  •  | 
  • Páči sa:  581x

Neviem. Spiaci Cleaner. Proti všetkým. Za všetkých. Verím, že je v silách majestátu ľudského ducha postaviť koncept systému väčšieho dobra. Odmietam pri každých voľbách ohýbať svoj charakter. Odmietam donekonečna voliť imaginárne menšie zlo. Odmietam sa špirálou ústupkov prehrabať až do rozpálenej vyhne babylonského pekla. Musíme sa k riešeniu problémov postaviť čelom. Musíme sa zbaviť adorovania priemernosti, podpriemernosti, akceptácii kriminálneho štátu, okatej mediálnej manipulácie. Musíme rozbiť pyramídy barbarských prokrastinátorov so zápornou produktivitou. Žijeme fantastickú dobu. Život len málokedy dáva druhú šancu. My, Slováci sme ju dostali. Naivne sme prehajdákali 34 zamatových rokov. Poďme si budovať Slovensko, Európu, civilizáciu aké potrebujeme napriek teóriám zúfalcov. Verte mi, nikto za nás to neurobí. Čím skôr to začneme robiť, tým lepšie aj ľahšie. Slovensko, Európa, civilizácia musia byť postavené na sile majestátu ľudského ducha. Zoznam autorových rubrík:  Korunkové výletyAntihitlerA za 5 sekúnd 12Systém štátnej kriminalityHľadajme riešeniaČervené banányScifi talesUpsidedownov syndróm

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

79 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

292 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu