Posledné veci v Tvojom byte

Dnes je piatok, posledný deň pracovného týždňa, posledný deň, počas ktorého zostávam v podobe ostatkov prítomný v Tvojom byte. Nie je toho veľa, čo sa chystám vyzdvihnúť si: kožená bunda, vodná fajka z Egypta, zopár kníh, fotografie z dovoleniek. Bojím sa chvíle, keď pri odchode započujem cvaknutie zámky dverí. Kľúče som Ti vrátil už pred pár týždňami.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (21)

Musí v tom byť paradoxná zhoda okolností, že presne trinásť mesiacov od stretnutia v našej obľúbenej čajovni, sa naše cesty rozchádzajú. Vlastne, rozchádzame sa my. Jednoducho sme zistili, že Ty chceš ísť vľavo, ja vpravo, Ty máš rada grapefruit, ja pomaranč, Ty potrebuješ cítiť objatie, ja počuť, že ma ľúbiš. Niekto by konštatoval, že sme „nekompatibilní“, iný, že sme nemali dosť síl urobiť dostatočný počet kompromisov. Pravda je zrejme niekde uprostred, to vieme obaja. 

Mal som pocit, že silu lásky do istej miery vyjadruje aj počet mien a zaláskovaných prezývok, ktoré som Ti dal a ktoré si Ty prijala. Od milých odvodenín a skomolenín krstného mena až po zdrobneniny zo živočíšnej ríše. Slová, slová, slová. Možno si mala pravdu, možno sme sa mali viacej objímať. A možno sme to nemali tak skoro vzdať. Mrzí ma to rovnako ako Teba. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Cvaknutie zámky dverí. Podobný zvuk vydáva revolver.

Marek Kopča

Marek Kopča

Bloger 
  • Počet článkov:  108
  •  | 
  • Páči sa:  0x

"Uhryznutý diaľkami" a cestovaním. Syn, brat, kamarát, miles Christi neustále a s radosťou krížom-krážom blúdiaci vo svojom a v našom svete, plnom ľudí, príbehov a zázrakov. Zoznam autorových rubrík:  Svet, v ktorom žijemeMôj svetNechajte ma snívaťO láskePútnikov denníkNevyjasnené príbehyŠport a hryPolitikaKorešpondenciaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu