Fico zostavil najlegitímnejšiu koalíciu

Smer-SNS-SHZDS majú na najbližši štyri roky najsilnejší voličský mandát na vytvorenie vlády, podľa celospoločensky akceptovaných pravidiel demokracie. Nie som tým síce vôbec nadšený a myslím si, že toto sme si nezaslúžili, dokonca ani voliči novej koalície, ale zrejme tým musíme prejsť, aby sme vyzreli.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

V koalícií sa spojili tri mesianistické strany. Ich voliči veria, že ich favoriti za nich vyriešia ich existujúce, či domnelé problémy a rázne zatočia s "tými zlými". Je smutné, že väčšina tých, čo sa rozhodli ísť k urnám uvažovala takýmto spôsobom, ale každý na tom máme svoj podiel.

Paradoxne, v prvých slobodných voľbách, pri ktorých sme si mohli dovoliť luxus voliť na základe hodnôt (aj keď výber nebol veľký), totálne prevládol materialistický pragmatizmus. Už nám nevadia zlodeji, klamári, či dokonca komplici vrahov. Len aby sme sa mali lepšie a nemali starosti.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Myslím, že ak súčasná koalícia vydrží do konca volebného obdobia, o pár rokov si všetci budeme pripadať tak trochu ako idioti. Tí, ktorí dali novej vláde mandát sa tak budú cítiť preto, že sa zase nechali podviesť a bude sa im žiť ešte ťažšie ako dnes. Tí ďalší, preto, že už sa nebudú hanbiť len za svojho prezidenta, ale aj za vládu a parlament.

Bojím sa, že to nebude stačiť, ale predsa len v sebe živím iskričku nádeje, že nám to aspoň trochu otvorí oči.

Miro Koseček

Miro Koseček

Bloger 
  • Počet článkov:  105
  •  | 
  • Páči sa:  68x

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu