Software zadarmo aj na komerčné použitie? I.časť - bezpečnosť

Začínajúca firma nemusí investovať veľké peniaze do komerčných riešení, stačí sa poobzerať po internete.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ešte pred prvým spustením počítača by sme si mali klásť otázku – je môj počítač zabezpečený?

Ak nie, tak si určite prečítajte tento článok, dozviete sa ako sa chrániť pred vírusmy a inými hrozbami z internetu a to vďaka programom, ktoré sú zadarmo aj na komerčné účely. Ak už ale ochranu máte, aj tak si prečítajte článok, prinajmenšiom si rozšírite obzory.

Ako som už spomínal, budeme sa baviť o programoch, ktoré sú úplne zadarmo. To prináša aj svoje nevýhody. Hlavná nevýhoda je postrádanie akejkoľvek podpory, to znamená, že v prípade akýchkoľvek problémov s daným softwarom, si budete musieť poradiť sami alebo pohľadať odpovede na fórach.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tieto programy väčšionou programujú dobrovoľníci. Jedni to robia preto aby si prehĺbili programátorské dovednosti, iní to robia pre radosť. Nech už to robia pre čokoľvek, sme radi že tu sú a chcú sa podeliť so svojimi programami bezplatne. Väčšina z týchto programov spadá do kategórie open source, čo Vám dovoľuje si daný program aj upraviť podľa Vašich potrieb, samozrejmosťou je však ovládanie toho či onoho programovacieho jazyka.

1. Moon Secure AV

možeme povedať, že je to komplexný program, ktorý okrem vírusov detekuje aj hrozby z internetu ako trójske kone a spyware. Samozrejmosťou je aktívna ochrana, ktorá v minulosti bola pri opensource antivírusoch nadštandard. Pri používaní mi nedalo nevšimnúť si pomalšie nabiehanie operačného systému.

Skryť Vypnúť reklamu

2. ClamAV

jeden z najstarších opensource antivírusov, patrí aj k najkvalitnejším z tejto kategórie. Avšak neodporúčam ho používať pre menej skúsenych použivateľov, nakoľko nemá zabudovanú aktívnu ochranu čo je veľké mínus. Na druhej strane aspom sa šetrí systémovými prostriedkami – operačná pamäť.

3. Comodo Internet Security – Free Version

asi najlepšie čo sa dá používať zadarmo na komerčné účely. Nepatrí do kategórie opensource. Kvalitou sa može zrovnávať s veľkými platenými komerčnými programami. Ponúka aj zabudovaný firewall, defense+ na ochrane pred malware, memory firewall a anti-malware. Na margo zabudovaného firewallu podknem, že patrí k tomu najlepšiemu na svete, možeme ho zrovnávať kvalitou s produktami od Keria. Samé za seba hovoria aj celosvetové hodnotenia prestížných PC magazínov. A ešte jedno veľké plus - je dostopný aj v 64bitovej verzii.

Dávid Kozmann

Dávid Kozmann

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

stále hladám odpovede na ktoré si ešte nikto ani nekladol otázky Zoznam autorových rubrík:  LinuxEco PCVoľný software na komerčné účeŠetrenieAndroidMultimediálny prehrávač

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu