V roku 1823 Dionis Ladler povedal: „Železničná doprava vo veľkých rýchlostiach nie je možná. Cestujúci nebudú schopní dýchať a udusia sa".
Robotníci Edwinovi L. Drakovi, ktorý zháňal pracovníkov na svoj projekt ťažby ropy v roku 1859 povedali: „Vŕtať naftu? To myslíte vŕtať do zeme, aby sme našli naftu? Ste blázon!"
V roku 1893 americký spisovateľ John Haberton povedal: „Bezdrôtová hudobná krabica nemá žiadne komerčné využitie. Kto by chcel platiť správy, ktoré nedostane žiadny konkrétny človek".
V roku 1895 škótsky fyzik Lord Kelvin povedal: „Lietajúce stroje ťažšie ako vzduch sú nezmyslom".
V roku 1899 Charles H. Duel z Amerického patentového úradu povedal: „Všetko, čo malo byť objavené, už objavené bolo".
Škótsky reformátor Samuel Smiles (1822-1904) povedal: „Myšlienka, že ženy budú preberať pracovné miesta mužom a budú z nich námorníci, vojaci, chirurgovia či právnici, nestojí za vážne zamyslenie".
Francúzsky generál Marechal Ferdinand Foch z 1. svetovej vojny povedal: „Lietadlá sú síce zaujímavé hračky, ale nedajú sa vojenský využiť".
Americký vynálezca Lee DeForest povedal „Aj keď televízia je technický a teoretický použiteľná, komerčne a finančne sa neuplatní".
H.M. Warner, spoluzakladateľ Amerického filmového štúdia Warner Brothers v roku 1927 povedal: „Kto by chcel do čerta počuť herca ako vo filmoch hovorí".
Americký astronóm F.R. Maulton v roku 1932 povedal „Nie je žiadna nádej, že by sa nádherná myšlienka človeka na Mesiaci mohla splniť, pretože jej v tom bráni neprekonateľná bariéra zemskej príťažlivosti".
Inžinier vývojovej divízie IBM nad mikročípom v roku 1943 povedal „No áno, ale k čomu to bude dobré?"
Riaditeľ spoločnosti IBM Thomas Watson v roku 1943 povedal „Myslím si, že na svetovom trhu je miesto maximálne pre 5 počítačov".
Americký architekt počítačov John von Neumann v roku 1949 povedal: „Vyzerá to tak, že sme dosiahli vrchol v počítačovej technológií, ale každý si musí dať na podobné výroky veľký pozor. Za niekoľko rokov môžu znieť veľmi hlúpo".
Prezident a zakladateľ Digital Equipment Corporation Ken Olson v roku 1977 povedal: „Nevidím žiadny dôvod, prečo ľudia by chceli mať doma počítač".
Ďalšie zozbieranie „skvelých" zlých prognóz očakávam v diskusii.