Óda na matfyz

“Písomná skúška bude trvať 4 hodiny a môžete si na ňu priniesť ľubovoľné materiály”, zneli často inštrukcie na začiatku semestra. Práve opisom takéhoto typu skúšok ma pred 7 rokmi kamaráti zlomili, aby som sa pri výbere výšky rozhodla pre teoretickú informatiku na matfyze. Memorovanie mi nikdy nešlo, radšej dumať nad príkladmi, než sa bifliť poučky zo skrípt.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

“Chodby ako z Harryho Pottera”, nadávala som prvý týždeň, keď som kvôli blúdeniu na každú hodinu meškala. Nechýbal ani zázračný gauč, ktorý sa objavoval práve vtedy, keď som ho najmenej čakala a najviac potrebovala.

Šla som na prvú prednášku každého predmetu, ktorý znel aspoň trochu zaujímavo a plánovala vybrať tie najpútavejšie. Vyučujúci nás najskôr oboznámili s pravidlami čo/kde/ako funguje, a potom prešli k zaujímavejšej časti - prehľadu učiva. Pri popisovaní toho, čo sa naučíme a hlavne, kde všade to neskôr budeme môcť využiť, sa mnohí rozžiarili. Cítila som z nich hrdosť, akú cítiť z rodiča, keď hovorí o svojom nadanom dieťati. Hrdosť na to, aký je ich predmet dôležitý/zaujímavý/užitočný.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keď niekto učí to, čím žije, nemá za cieľ len odprednášať, odskúšať a pustiť prácu z hlavy. Ciele sú vyššie - predať svoje vedomosti ďalej, preniesť nadšenie na študentov a získať v nich spojencov pri riešení úloh. Nadšenie vyučujúcich sa odzrkadlí na kvalite predmetu, a preto som si pri zápise nakoniec vyberala najmä podľa nich.

Matfyz je plný vyučujúcich - nadšencov a kvôli nim som vďačná, že som študovala práve tam. Keď počúvam ľudí ako spomínajú na výšku ako na “nutné zlo”, ktoré treba kvôli titulu pretrpieť, som fakt rada, že moje spomienky sú iné. Že som za tých 5 rokov získala vedomosti nielen do práce, ale aj do života.

SkryťVypnúť reklamu

Vivat matfyz.

Eva Kubaščíková

Eva Kubaščíková

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Matfyzáčka, hulahoperka, nádejná kuchárka Zoznam autorových rubrík:  InšpirácieMeditáciaAktivityZo životaZ HágovNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu