Dobrá správa pre Slovensko: rozdeľovanie eurofondov sa začalo

Síce iba v malom ale predsa.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

 Ministerstvo práce, sociálnychvecí a rodiny SR ako Riadiaci orgán pre Operačný program Zamestnanosť asociálna inklúzia a Ministerstvo školstva SR ako Riadiaci orgán pre Operačnýprogram Vzdelávanie zorganizovali dňa 27. novembra 2007 v Bratislave tzv.Národnú konferenciu „OPERAČNÝ PROGRAM VZDELÁVANIE a OPERAČNÝ PROGRAM ZAMESTNANOSŤ A SOCIÁLNAINKLÚZIA“. Cieľom konferencie údajne bolo predstaviť „vybranejodbornej verejnosti“ Operačný program Vzdelávanie a Operačný programZamestnanosť a sociálna inklúzia a možnosti, ktoré ponúka nové programovéobdobie 2007-2013 pri využívaní prostriedkov z Európskeho sociálneho fondu,vrátane orgánov zodpovedných za ich implementáciu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Pravdu povediac,asi nie som „vybraná odborná verejnosť“ lebo napriek tomu, že som sa dobrovoľnez vlastnej vôle spomínanej konferencie zúčastnil, evidentne som nebolcieľovou skupinou. Na konferencii som sanedozvedel nič také, čo by som nenašiel na internete alebo v samotnýchOperačných programoch. A to čo by som sa chcel dozvedieť som sanedozvedel, lebo organizátori „preventívne“ nezaradili do programu „Národnejkonferencie“ bod DISKUSIA a nahradili ho obsahovo oveľa hodnotnejším bodom„Záver konferencie a občerstvenie“ pre tých, ktorí vydržali až do konca. Mnohí práve v nádeji, že predposlednýmbodom konferencie predsa len bude diskusia o tých otázkach, ktoré odbornúverejnosť zaujímajú a z doteraz zverejnených oficiálnych dokumentovsa odpovede na ne nedozvedela.

SkryťVypnúť reklamu

 Ale aby som nebolna organizátorov zlý a nespravodlivý, nemôžem tvrdiť, že na konferenciinebolo nič dobré. Dobré bolo to už spomínané záverečné občerstvenie, dobré boloaj občerstvenie počas prestávky a dobré bolo aj to, že pre pracovnézaneprázdnenie neprišla ani ministerka Viera Tomanová ani jej pes.

 Ale úplnenajlepšie bolo, že na konferencii, dokonca už pred jej začiatkom, sa začalirozdeľovať eurofondy. Úplne vážne, fakt, nevymýšľam si. Každý účastník totiždostal pekný eurosociálny a eurovzdelávací balíček:

- eurosociálnepero

- eurovzdelávaciepero

- eurosociálnupoznámkovú kocku

- eurovzdelávaciušálku

SkryťVypnúť reklamu

- eurosociálnyplánovací vreckový kalendár

- eurovzdelávacívizitkár

- eurosociálnypoznámkový blok

- eurovzdelávacípoznámkový blok

- eurosociálnypriesvitný obal na dokumenty

- eurovzdelávacípriesvitný obal na dokumenty

- eurosociálnušnúrku na mobil

- eurovzdelávaciuigelitku

- eurosociálnupapierovú tašku

(U dvoch poslednemenovaných predmetov neviem či z recyklovateľných materiálov, ale keďženeboli z euroenvironmentálnych peňazí, tak je to aj tak fuk).

Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu


Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu

 A aby somnezabudol, každý účastník dostal aj výtlačok Operačného programu Zamestnanosť asociálna inklúzia a Operačného programu Vzdelávanie. Úplný zázrak, že na to priobjednávaní všetkých tých premetov, ktoré majú slúžiť na „zvýšenie povedomiaobčanov SR o Štrukturálnych fondoch EÚ“ nezabudli. Ale veď uznáte. Ako chcemezabezpečiť, aby sa občania dozvedeli o možnostiach čerpať eurofondy bezeurosociálnych šnúriek na mobil a bez eurovzdelávacích vizitkárov?

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

 Skrátkaa dobre, eurofondy z programovacieho obdobie 2007-2013 už začaliplniť svoju funkciu a hmatateľne zvýšili životnú úroveň Slovákov (teda aspoňtých, čo sa zúčastnili na spomínanej konferencii).

PS: Neviete kedybude opäť nejaká eurokonferencia?

Ivan Kuhn

Ivan Kuhn

Bloger 
  • Počet článkov:  88
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vyštudovaný politológ, bývalý zahranično-politický redaktor Denníka SME, v súčasnosti SZČO, konzultant v oblasti eurofondov, analytik Konzervatívneho inštitútu M.R.Štefánika, poslanec Mestského zastupiteľstva v Rožňave, podpredseda Občianskej konzervatívnej strany (OKS), otec štyroch detí. Zoznam autorových rubrík:  PolitikaEurofondyEurobarometerSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu