Vy ste sa ešte nezadlžili?

Písmo: A- | A+

Vianoce už od októbra útočia na nás z reklám a vyzdobených obchodov, ale vy ste ešte stále nepodľahli mámeniu požičať si na darčeky? Čoho sa bojíte?

Neváhajte, požičajte si, veď prvá splátka bude až o tri mesiace! Nakúpte darčeky, ktoré vôbec nepotrebujete, ktoré ste ani pôvodne nemali v pláne kupovať. Kupujte somariny, ktoré sú krásne zabalené! Darčeky, ktoré potom nemáte kam dať. Nepotrebnosti, o ktoré sa budete potkýnať. Veci, ktoré budú trčať v skrini. Vianoce musia kypieť darmi! Nevadí, že na druhý deň sa pohádate, lebo sa hračka pokazí a vy miesto prechádzky lesom strávite poobedie v šóre na vrátenie nefungujúcich prekvapení. No a čo, že si celý rok nič nedoprajete, lebo splácate pôžičku z posledných Vianoc a keď sa vám to konečne podarí, sú tu zas! Tešte sa a požičiavajte, kupujte, kupujte, veď tie reklamy vám chcú úprimne pomôcť. Nerozmýšľajte, je to jednoduché, krásne a bezstarostné. Kúpte teraz a platíte až potom. Užite si Vianoce, tešte sa z darčekov a do nového roka si zaželajte, aby ste boli zdraví a neprišli o robotu, aby ste to mohli všetko splatiť...

Nemyslite na to, že to, čo si požičiate, bude treba vrátiť. Kupujte, kupujte, nech to frčí! Vianoce nie sú o jednom malom darčeku a ešte k tomu od srdca! Skúste sa vžiť do kože vášho dieťaťa, ako sa mu spolužiaci vysmejú, že dostal iba dva darčeky? Alebo si predstavte, koľko času budete mať pre svoj tablet, keď mu kúpite hraciu stanicu, či aký je krásny pohľad na spotené dieťa s ovládačom v ruke? Tie počítačové hry sú adrenalín a dajú zabrať!

Ale aj tak vám musím povedať, že ste ma skoro dostali. Sťažujete sa, že málo zarábate (už som zvažovala, že sa za vás prihovorím u Roba, vraj si od peknej baby dá poradiť), ale v obchodoch to tak nevyzerá. Slováci sú bohatí, predajne praskajú, cesty do centier snov sú upchaté. Ej, ale nám je dobre! Tak sa prestaňte utápať v starostiach, ponorte sa do pôžičiek a užite si Vianoce. Nakúpte VEĽA jedla a aspoň tri dni nevetrajte gate na čerstvom vzduchu. Jedzte a hodujte, šťukajte prepínadlom programov a nálad a nezabudnite, že po Vianociach budú na vás s láskou k peniazom myslieť znova: „Pribrali ste? Odporúčame diétu hviezd. Nemusíte cvičiť , stačí si len tri krát denne zamiešať do vody urobízavás prášok a každý večer pred spaním opakovať vetu:

"Potrebujem tri čarovné oriešky. Potrebujem tri čarovné oriešky. Nutne potrebujem tie čarovné orechy!"

Keď sa na to sústredíte, určite sa vám to splní a ja si medzitým pripravím reklamnú kampaň, aby som vás namotala, na ktorý strom máte liezť. Vďaka tomu, že ste takí poslušní, viem presne, čo na vás platí a čo mám robiť.

Kupujte, kupujte, požičiavajte si a míňajte! Veď možno už v januári vám cinknem po nose s vysnívanými orechmi a z každého vypadne jedna pôžička. A keď budete výnimočne dobrí, ako bonus vám navýšim úroky z omeškania ešte predtým, ako sa nadýchnete... Protestujete? Je to predsa napísané v zmluve malými písmenami!

Veselé Vianoce, deti!

Skryť Zatvoriť reklamu