
Biodiverzita neznačí len rozmanitosť rastlinných a živočíšnych druhov, ale aj rozmanitosť vodných a suchozemských ekosystémov. Tam, kde sú vyššie zrážky ako v púšťach, ale ešte nepostačujú na to, aby tu rástol les, objavujú sa trávnaté spoločenstvá.
Na výstave sú prezentované tri hlavné typy týchto spoločenstiev. Prvým sú tropické savany Afriky, Južnej Ameriky, Ázie a Austrálie reprezentované exponátmi zo Zambie a modelom savany pod Kilimandžárom. Ďalej pokračuje výstava stepami mierneho pásma, kde dominuje veľká eurázijská step ako biologický, ale aj kultúrny koridor. Tá prechádza na severoamerickom kontinente do prérie, ktorú tu symbolizuje model podzemného mesta svišťov prériových. Nehostinné trávnaté spoločenstvo severu - tundra je zobrazená v nasledujúcej vitríne. V oddelenej časti sú zobrazené stredoeurópske lúčne biotopy: aluviálne a vlhké lúky, pasienky, slaniská a rašeliniská.
Výstava je doplnená rôznymi aktivitami. Je možnosť zúčastniť sa prednášky o travinno-bylinných spoločenstvách sveta, interaktívnej hry a najmenšie deti si môžu zahrať dva druhy pexesa. Je tu tiež možnosť prihlásiť sa na exkurziu do prírody spojenú s pozorovaním vtáctva (poľa priaznivosti počasia). Výstava, ktorá má aj svojho maskota - dropa Ota, potrvá do 31. mája 2013.