Centrálne banky sveta a tlač peňazí

Podľa názoru Egona von Greyerza zakladateľa Matterhorn Asset Management vo Švajčiarsku – centrálne banky stále veria, že tlačením peňazí dokážu naštartovať ekonomiku a zachrániť finančný systém.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Tlačenie peňazí bude mať len krátkodobý dopad na trh. Centrálne banky tým vytvárajú ešte väčší dlh, ktorý nebude nikdy splatený. Týmto sa centrálne banky dostali vlastnou vinou do slepej uličky. Majú negatívne úrokové sadzby. Tlačením viac peňazí nakupujú viacej aktív, ktoré majú menšiu hodnotu, než za ktoré ich kúpili.

Takže akákoľvek centrálna banka sveta je bankrotom, pretože nikdy nedokážu vrátiť tie peniaze, ktoré investovali do svojich aktív. Práve preto finančný systém neprežije a pred nami sa teraz odohráva absolútny finančný kolaps.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Názor tohto človeka musí byť vypočutý, ale nikto nereaguje. „Centrálne banky stále veria, že tlačením peňazí dokážu naštartovať ekonomiku a zachrániť finančný systém“. Takto to bude pokračovať až do samého konca, pretože iný systém, ako egoistický si nevieme ani predstaviť. Nemáme altruistické vlastnosti.

Našou kľúčovou hrozbou je náš vlastný nespútaný egoizmus. Keď ho prekonáme, vyriešime všetky problémy. Správna odpoveď na vyriešenie problémov je postupné zavádzanie systému integrálneho vzdelania. Vzdelania, ako sa spojiť, zjednotiť.

Michael Laitman

Michael Laitman

Bloger 
  • Počet článkov:  77
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi, odkrývajúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Viacej o Bnej Baruch v SK tu: Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/ Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu