Prežije rodina ako sociálna inštitúcia?

Čo môže inštitúcia rodiny očakávať v budúcnosti? Ako ju udržať, posilniť, vyvážiť?  Domnievam sa, že tento rok bude inštitúcia rodiny spoločne s inými verejnými inštitúciami podrobená veľmi vážnym skúškam.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Budú pokračovať problémy v rodine, odlúčenie detí od rodičov, rodičov od seba navzájom, rozdelenie medzi rodinami, medzi generáciami: otcov a detí, starých rodičov a vnukov. Ľudia nebudú cítiť, že k sebe vzájomne patria.

Nakoniec dospejeme do stavu, že nikto nemá k nikomu povinnosť, nikto nemá právo od nikoho nič požadovať: „Nechajte ma! Čo mi je do vás a vám do mňa?!"

Potom, zároveň so všeobecným pochopením zla, ktoré nám je podstrčené našim egoizmom, si konečne začneme uvedomovať, že neexistuje žiadna iná cesta ako začať naprávať to, čo je. Lebo život sa stane tak neznesiteľným nielen v rodine, ale vo všetkých jeho aspektoch, že človek nebude veriť v budúcnosť ani v prítomnosť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skutočne si začne uvedomovať, že byť sám medzi ľuďmi je horšie, ako byť sám v džungli, kde nevieš kam šliapnuť, aby ťa niečo neuštiplo, alebo na teba zhora nezaútočili. Človek sa bude cítiť v ohrození: akoby sa nenachádzal medzi ľuďmi, ale v ľudskej džungli, a nemôže sa jednoduchým spôsobom dostať do najbližšieho obchodu a späť. Pocíti nielen to, že mu nikto nemôže pomôcť, ale tiež to, že sa to nikto ani nechystá urobiť.

Dúfam, že to bude stačiť, aby si uvedomil, že je neustále potrebné niečo robiť s našou ľudskou prirodzenosťou. Potom bude počúvať a počuť, že existuje metóda, ktorá túto povahu napravuje a je pripravená to urobiť. Všetko záleží na samotnom človeku. Možno, že sa potom na nás obráti.

Michael Laitman

Michael Laitman

Bloger 
  • Počet článkov:  77
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi, odkrývajúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Viacej o Bnej Baruch v SK tu: Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/ Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
SkryťZatvoriť reklamu