Tel-and-lie-vision

Čas od času, keď sa ocitnem sama zoči-voči televízie, ma napadne otázka, kto z nás dvoch v tejto miestnosti nie je normálny. Presnejšie povedané, či som pozadu ja, alebo niečo nie je v poriadku s postavami účinkujúcimi v reklamách. Podelím sa s vami o pár mojich postrehov, ktorými ma moja tel-and-lie-vision v poslednej dobe zaskočila.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Predstavte si klasický nudný večer, kedy neviete čo od dobroty (a možno od zúfalstva) robiť, tak zavoláte známym a vyberiete sa s nimi von. Aby bola situácia čo najviac podobná tej v reklame, cieľovým miestom bude kino. Vojdete dnu a vyberiete sa smerom k najlepším sedadlám, t.j. stredný rad, sedadlá v strede, tie však budú obsadené (klasika) a tak si chytíte miesto úplne vpredu, prvá rada, sedadlá v strede. Už tu to začína byť nelogické, keďže každý, kto aspoň jeden krát sedel tvárou v tvár kino plátnu, vie, ako strašne to ťahá oči a že dobrovoľne sa tam posadiť si vyžaduje veľkú dávku chuti potrénovať zrak alebo prechovávať samodeštrukčné sklony.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Začne film, spokojne si ho vychutnávate, až kým jedna z vašich kamarátok nechytí silné nutkanie oznámiť, že ten herec, ktorý práve uteká k horiacemu domu, aby z neho zachránil štvornohého krívajúceho bernardína, má krásne žiarivú košeľu a určite je čisto nová a kúpil si ju deň pred tým, špeciálne pre túto dojímavú scénu. Než správne vydedukujete, či máte kamarátku pochváliť za všímavosť alebo si poklepkať na čelo za to nezmyselné konštatovanie, z druhej strany sa na vás otočí cudzia žena, ktorá s presvedčivým tónom povie: ,,Nie, nie je nová.“ ...,,Ale je! Je určite nová! Veď pozrite, ako žiari!“ oponuje vaša kamarátka, zatiaľ čo muž v krásnej žiarivej košeli uteká z domu von a v ruke nesie načmudeného bernardína. Na to sa neznáma žena šarmantne usmeje, pohodí vlasmi a načiahne sa po kabelku. Už sa chystáte zasiahnuť do rozhovoru a zastaviť tú neznámu pani šmátrajúcu v kabelke, nech tam tú zbraň nechá ležať, ani nech netelefonuje manželovi či ochranke, predsa čo tam po nejakej hlúpej košeli, bernardín je zachránení a my sa môžeme tešiť. Na to však neznáma dáma z kabelky vytiahne prací prášok Perwoll, podá vám ho do rúk so slovami, ako udrží čiernu čiernou a tmavú tmavou a ako sa čierna nezmieša s tmavou a ostane čiernou a tmavá sa nezmieša s čiernou a ostane tmavou. Chvíľu z toho ostanete zmätene farboslepí, až kým vám farbu do očí nevrazí vaša kamarátka, ktorá z kabelky vytiahne takisto Perwoll, avšak v inej bandaske a so slovami, že tento udrží farebné farebným a nedovolí farebnému stať sa nefarebným, keby si farebné zmyslí, že bude nefarebným. Postava účinkujúca v reklame sa zasmiala a za kanistre pracieho prášku poďakovala, neviem si však presne predstaviť, aké by som sa zachovala ja, keby sa mi podobný prípad stane. Napadajú ma dve možnosti na vysvetlenie:

SkryťVypnúť reklamu

1.Tvorcovia reklám majú zlé obdobie s kreativitou na bode mrazu, tak spíšu a natočia všetko prvoplánové, čo sa im zrodí v mozgu, keď im doňho raz za čas naprúdi krv.

2.Žene je tradične pripísaná úloha domácej gazdinej, ktorá operie, ožehlí, navarí, umyje, povysáva, vyleští (poháre!), postará sa o deti a aby jej imidž správnej gazdinky bol ešte viac utužený, okrem kozmetickej taštičky so sebou do spoločnosti nosí aj všetko, čo využíva v domácnosti. Ak je tomu tak, môžeme v blízkej budúcnosti očakávať reklamu, ktorá bude zobrazovať spoločensky nahodenú ženu sediacu v reštaurácií, ako elegantne oblečenému Rómeovi pri nej vysvetľuje, že tie poháre, z ktorých práve pijú, sú umyté nejakým špeciálnym prípravkom. Muž jej, samozrejme, veriť nebude a tak dáma vytiahne z kabelky leštidlo na riad a tým opäť obháji svoju úlohu ženy v domácnosti.

Lenka Siváková

Lenka Siváková

Bloger 
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Saxofónový nadšenec, amatérsky fotograf, genetická slepá ulička. Zoznam autorových rubrík:  VzťahológiaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu