Gól do vlastnej brány

Písmo: A- | A+

Bol som presvedčený, že gól do vlastnej brány je dielom nepríjemného a neželaného okamihu. Zrazu zisťujem, že to môže byť aj inak. Gól do svojej „vlastnej brány“ (alebo skôr „vlastnej“ strane) sa pripravuje „koncepčne“ a pomerne dlho. Najmenej počas predvolebnej kampane.

       Neviem totiž inak označiť jav, po ktorom volá občianska iniciatíva (OI) za krúžkovanie kandidátov. Vyzýva OI voličov, ktorí aj tak vždy volia (a budú voliť) populistov, komunistov, nacionalistov ...? Asi sotva. Máme teda vysloviť nedôveru strane, ktorej chceme vo voľbách vysloviť dôveru? Lebo čím je protest, ktorého výsledkom má byť prekrúžkovanie posledného kandidáta na 1. miesto (popri rozptyle v krúžkovaní iných kandidátov). Žeby som nepochopil tento podivný spôsob „zvyšovania“ kvality budúceho parlamentu?! Alebo OI predpokladá, že nepoznáme vo „svojej“ strane aspoň štyroch TOP kandidátov (osobností), ktorých by sme bez obáv zakrúžkovali ?!

        Výzva k tým, ktorí vedia „o čo ide“, je zbytočná. A k tým, ktorí nevedia, zavádzajúca. Opravné kroky vo voľbách nie sú možné, v predvolebnej kampani áno. Kým je čas ...