Aj čakanie stojí za to alebo návšteva zo Škótska

Určite to všetci poznáte. Príde návšteva. A to návšteva nie hocijaká. Návšteva zo Škótska. Najprv sa všetci veľmi tešíme. Skypujeme celí vzrušení, konečne sa po dlhom čase uvidíme, pokecáme...a samozrejme zase niečo nové spoznáme. Sesternica žije už zopár rokov v Glasgove so škótskym priateľom. Všetci sa veľmi dobre poznáme, niekoľkokrát sme spolu strávili dovolenku, sme jedna krvná skupina.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

No, napriek tomu, radosť z návštevy strieda aj pocit nevozity. V prvom rade treba k spokojnosti všetkých zabezpečiť kuchyňu. (Veď zasa ani Škóti nie sú takí bohatí, aby si mohli dovoliť každý deň obedovať v bratislavských reštauráciách a pohostinstvách J). Takže niečo na úvod, niečo, čo každého poteší, čo by potešilo aj nás, keď sa po lete (a hlavne cirkusoch s tým spojenými) dostavíme na miesto. A niečo, čo zaručene nepokazíme, aj keď kuchyňa nie je práve našou doménou. Niečo, čo dodá energiu, nie je toho málo a niečo, čo si dáme ochotne s nimi. A samozrejme niečo, príprava čoho netrvá dlho a niečo čo vyzerá efektne. Takže dezert:

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Ďalším zdrojom miernej nervozity a napätia je otázka kam s návštevou, čo im ukázať. Samozrejme, Bratislava chvalabohu ponúka veľa možností. My nemáme auto, tak sa musíme spoliehať na MHD. Ešteže všetko je na webe. Už dopredu si pozrieme najatraktívnejšie lokality a služby tam - Devín, Koliba, Bratislavský hrad, Tyršovo nábrežie, Železnú studienku (a hlavne či funguje občerstevenie, lanovka, bobová dráha). Lebo samozrejme chceme byť za dobrých hostiteľov.

Tak, všetko máme spísané, všetky spoje, prechody, časové inervaly medzi jednotlivými spojmi, alternatívne spoje....

Tu ale aj tak nevyjde všetko ako má...

Skryť Vypnúť reklamu

....a práve to je najlepšie:

Obrázok blogu

Aj takto môže vyzerať čakane na autobus na Smolenickej. Nudné miesto, ale asi sa navždy zapíše do našej súkromnej histórie.

Nepopierateľne Devín je pre mňa najkrajšie miesto Bratislavy, má skvelú atmosféru, dá sa tam nájsť pokoj a ešte veľa iných pozitívnych vecí. Ale svoje čaro má aj čakanie na ten správny autobus pod Novým mostom - keďže nie je víkend:

Obrázok blogu

Nesťažujem sa, práve naopak, času máme dosť, počasie nám praje, krásny výhľad na hrad. K tomu ešte pivko za príjemné (nie „staromestské" ceny) a samozrejme debaty o všetkom možnom. Nechcem sa sťažovať na nedostatky v imhd, ani na svoje vlastné organizačné neschopnosti. Práve naopak, vďaka Bohu za nich. Práve neočakávané okamihy, zmeny a zdanlivé nedokonalosti nám umožňujú cestu k objavovaniu samých seba.

Skryť Vypnúť reklamu

K najkrajším zážitkom patria práve takéto čakania. Najviac zábavy sme si užili pri spiatočnej ceste zo Slavína rozhodovaním, ktorý artikel z vyhodených elektrických spotrebičov na Palisádach sa nám zíde. Škoda, z toho nemám ani foto, ale ani (v tomto prípade dôležitejšiu -zvukovú) dokumentáciu.

Ako nám neskôr Gary povedal: „V Škótsku máme kopu zaujímavých miest - prírodu, hrady, jazerá, podobne ako na Slovensku. To, čo robí dovolenku skutočne zaujímavou sú ľudia a zážitky, ktoré s nimi zažijete."

Takže na záver, nie je na škodu niečo dobré uvariť a naplánovať nejaké výlety...Najdôležitejšia je však pohoda...a nebrať všetko príliš vážne.

Lucia Gállová

Lucia Gállová

Bloger 
  • Počet článkov:  48
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám rada rôzne zvláštne, iné, naoko nedokonalé veci a bytosti. Sú pre mňa nevyčerpateľným zdrojom inšpiráce a energie.Snažím sa žiť v harmónii s nimi. Neubližovať nikomu/ničomu živému/neživému. Žiť, baviť sa, vzdelávať sa, jesť a realizovať sa tak, aby to nebolo na úkor žiadnej bytosti.www.veganstvo.sk Zoznam autorových rubrík:  Životné prostredieCestovanienávštevydetské domovynezaradenéPráca, ktorú mám radaNetradičné receptySvet autistov

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu