Labute, plameniaky a iné vtáky

Zo všetkých zvierat v ZOO (a nielen v ZOO) má Kubko najradšej vtáky. Toto leto sme tam boli trikrát a vždy sme zvádzali úporný boj. Kubko mal totiž už dopredu vytýčenú svoju trasu a len veľmi zaťažko mu padlo prispôsobovať sa. Mne. Zvedavej na také exotické zvery ako žirafy, hrochy, nosorožce, levy, lamy, tigre (a hlavne biele). Kubka však nič z toho nezaujímalo...dokonca ani tigre (a už tobôž nie biele).

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Najväčší rozpor nastal asi pri opiciach. Ja by som vydržala pozorovať tie ich hry hodiny, no Kubko mal na to iný názor. „Preč, preč", dožadoval sa stále naliehavejšie.

Šiel so mnou všade, iste aby mi urobil radosť, s útrpným výrazom na tvári. Aj to som ho musela všemožne presviedčať. Jeho „tam netreba" sa síce dalo „zlomiť", ale vyžadovalo si to veľké diplomatické, improvizačné a herecké schopnosti (vďaka Bohu za ne). A odvšadiaľ ukazoval prstom („tam ideme") na svoj obľúbený cieľ. Tým bolo jazero plné plameniakov a iných vodných vtákov, ktorých mená si ani neviem vybaviť. Keď sme sa k nim (konečne) dostali, Kubko bol celý bez seba. Pobehoval, poskakoval okolo jazera, volal na ne, smial sa, no proste stále si mali čo povedať. Samozrejme veľmi sa mu od nich nechcelo.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Našťastie vtáky nie sú len v ZOO. Sú napríklad aj na Draždiaku. Labute. S veľkým potešením ich Kubko kŕmi. Hádže kúsky chleba čo najbližšie a čaká, kým labute prídu blízko k nemu. Celý nadšený sa im potom zblízka díva do očí. Ani sa veľmi nemusí namáhať, keď taká labuť vystrie svoj krk, Kubko sa len trošku zohne a môžu sa rozprávať zoči voči. Hmm, asi sa nikdy nedozviem o čom.

Našťastie vtáky nie sú len v ZOO a na Draždiaku. Donedávna bol Kubkov obľúbený rituál naháňanie holubov pred prezidentským palácom. Kým som mu to nezatrhla („Proč?", lebo "Holuby sa boja."). Všetky holuby na zemi predstavovali preňho výzvu, spokojný bol vtedy, keď boli všeeetky na oblohe. Potom vzrušene poskakoval na mieste, nakoniec zostal stáť a bezradne pozeral. Tuším viem na čo myslel a ... rozumiem (ja by som tiež tak veľmi chela).

Skryť Vypnúť reklamu

A vrany. S tými Kubko veľmi rád cestuje. Hojdá sa na takej veľkej hojdačke, pohľad blúdiaci po oblohe, prižmúrené oči. A lieta si s nimi. Opretá o smutnú vŕbu len dúfam, že sa z tej diaľky vráti, že mi neuletí navždy.

Lucia Gállová

Lucia Gállová

Bloger 
  • Počet článkov:  48
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám rada rôzne zvláštne, iné, naoko nedokonalé veci a bytosti. Sú pre mňa nevyčerpateľným zdrojom inšpiráce a energie.Snažím sa žiť v harmónii s nimi. Neubližovať nikomu/ničomu živému/neživému. Žiť, baviť sa, vzdelávať sa, jesť a realizovať sa tak, aby to nebolo na úkor žiadnej bytosti.www.veganstvo.sk Zoznam autorových rubrík:  Životné prostredieCestovanienávštevydetské domovynezaradenéPráca, ktorú mám radaNetradičné receptySvet autistov

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu