Vyhoďme všetkých lekárov, murárov, mechanikov… a určite politikov!

Vo facebookových diskusiách som často konfrontovaný s poznámkami typu: “Všetci, čo boli v politike majú odísť, musia prísť všetci noví!“ Dnes je to veľmi populárne tvrdenie. Všetci chceme nové tváre.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (16)

Tiež si myslím, že do politiky majú prichádzať stále noví ľudia. Ľudia, ktorí majú víziu a odhodlanie meniť zlé veci na dobré. Bodaj by takých bolo čo najviac. Je však jediným kritériom na to kto je prínosom v politike to, či je nový, alebo už v politike pôsobil? Nie je omnoho správnejším kritériom posudzovať výsledky práce každého jedného človeka? Aj v politike?

Skúsme si ukázať na príklade ako by to vyzeralo ak by sa jediným pozitívnym a rozhodujúcim kritériom pre výber človeka v bežnom živote stalo to, že dotyčný tam ešte nebol, že ešte nič v danej oblasti nerobil.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Predstavte si, že ste chorý a potrebujete napríklad chirurga. Idete za skúseným lekárom, alebo požiadate vyhodiť všetkých lekárov z nemocnice a dáte sa operovať začínajúcim medikom?

Keď idete do autoservisu, zveríte auto do rúk radšej učňovi, alebo skúsenému mechanikovi, ktorí tú prácu už často dobre urobil?

Alebo keď si idete dať postaviť dom, zavoláte brigádnikov, ktorí prvý raz držia tehlu v ruke, alebo skúsených murárov a zručných remeselníkov?

Atď. by som mohol pokračovať.

Samozrejme, že aj medzi tými, ktorí sa pasujú za lekárov, murárov, mechanikov, schopní aj neschopní ľudia. Ale to sa dá rozoznať len podľa práce, ktorú doteraz urobili. Ale určite sa nedá povedať, že všetci, čo pracujú v danom odbore, sú neschopní. A to isté platí aj o politikoch.

SkryťVypnúť reklamu

Ak prevládne názor, že všetkých treba ihneď a naraz vymeniť, bez ohľadu na to, či je za nimi dobrá, alebo žiadna práca a majú byť nahradení novými, o ktorých vieme akurát to, že o nich nič nevieme, môže to dopadnúť ako s človekom ktorý si dá postaviť dom nešikovným amatérom. Spadne mu na hlavu. A keď ho potom bude operovať namiesto skúseného lekára, začínajúci študent medicíny, asi umrie na operačnom stole.

Nikto sa takto nerozumne v živote nespráva, neviem prečo sú teda mnohí presvedčení, že sa tak majú ľudia správať vo voľbách pri rozhodovaní o budúcnosti vlastnej krajiny...

Ľudo Kaník

predseda Demokratov Slovenska - Ľudo Kaník (č. 4)

SkryťVypnúť reklamu


Ak sa Vám môj blog páči a súhlasíte, budem rád, ak ho podporíte svojím hlasovaním TU. Vopred ďakujem.

Ľudovít Kaník

Ľudovít Kaník

Bloger 
  • Počet článkov:  75
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Poslanec NR SR, zakladateľ politickej strany Demokrati Slovenska - Ľudo Kaník. Exminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR a dlhoročný predseda DS, ktorá sa pod jeho vedením po dlhoročnej spolupráci s SDKÚ integrovala na politickú stranu SDKÚ-DS. Zodpovedný za reformu sociálneho a dôchodkového systému, trhu práce. Pripravil a zrealizoval reformu zákonníka práce, dôchodkovú reformu, reformu systému sociálnych dávok a boj s čiernou prácou. Zakladajúci člen občianskeho združenia SPORITEĽ na ochranu záujmov občanov, účastníkov dôchodkového sporenia v II. pilieri dôchodkového systému.www.kanik.skwww.demokratisk.skFB profilInstagram profilYoutube kanálFan page Demokratov Slovenskamail: ludo.kanik@gmail.com0905 488 888 Zoznam autorových rubrík:  DÔCHODKYPRÁCARODINAPOLITIKASúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
SkryťZatvoriť reklamu