Čo je najadôležitejšie pred koncom systému vecí!

“Kto pozoruje vietor, nebude siať, a kto hľadí na oblaky, nebude žať.” - Kazateľ 11:4.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Ako Jehovovi svedkovia nehodnotíme svoj úspech podľa toho, koľko ľudí sme priviedli do Božej organizácie. (Luk. 8:11–15) V Jehovových očiach sme úspešní vtedy, keď vytrvávame vo zvestovaní dobrej správy a robení učeníkov. Prečo? Lebo tým poslúchame jeho a jeho Syna. (Mar. 13:10; Sk. 5:28, 29) Máme naliehavý dôvod, aby sme nepoľavovali v našej zvestovateľskej činnosti. Koniec tohto zlého sveta sa rýchlo blíži!

A času na záchranu ľudských životov zostáva už len veľmi málo. Preto nečakaj na ideálne podmienky a čo najskôr sa zapoj do tejto životne dôležitej činnosti. Teraz je čas, aby si si posilňoval motiváciu, prehlboval poznanie Biblie, posilňoval si odvahu a pracoval na sebadisciplíne. Pripoj sa k vyše osemmiliónovému zástupu rybárov ľudí a zažiješ radosť, ktorú dáva Jehova. (Neh. 8:10; Luk. 5:10) Zapájaj sa do služby zo všetkých síl a vytrvávaj v nej, až kým ju Jehova neukončí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Dôležitejšie ako nadmerný čas strávený zvestovaním, je porozumieť biblickým proroctvám! Lebo len vtedy dokážeme pomôcť poctivým záujemcom pochopiť význam časov, v ktorých dnes žijeme!

w20.09 7 ods. 18 – 20

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 952
  •  | 
  • Páči sa:  228x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu