Čo znamená pre pravých kresťanov následovať Ježiša Krista!

Písmo: A- | A+

"Kristus trpel za vás a zanechal vám príklad, aby ste verne kráčali v jeho stopách.” - 1. Petra 2:21.

Ježiš nerozprával príbehy o démonoch a my sa chceme riadiť jeho príkladom. Pred príchodom na zem žil v nebi, takže vedel veľa o Satanovi a démonoch. Nerozprával však o tom, čo robili títo zlí duchovia. Chcel vydávať svedectvo o Jehovovi, nie robiť reklamu Satanovi. Môžeme ho napodobňovať tak, že nebudeme šíriť príbehy o démonoch. Svojou rečou chceme dať najavo, že naše „srdce sa rozochvelo dobrou vecou“!


Čiže pravdou. (Žalm 45:1) Nemaj panický strach zo zlých duchov. V dnešnom svete sa nám môžu stať rôzne zlé veci. Môže sa nám prihodiť nehoda, môžeme neočakávane ochorieť alebo dokonca zomrieť. Nemali by sme si však myslieť, že sú za to zodpovedné neviditeľné bytosti. Biblia vysvetľuje, že každého postihuje „čas a nepredvídaná udalosť“. (Kaz. 9:11) Čo sa týka démonov, Jehova ukázal, že je oveľa mocnejší ako oni. 


PS: Hovoriť a učiť pravdu znamená zároveň varovať záujemcov o nebezpečenstvách nášho najväčšieho Nepriateľa, Satana Diabla! Len ak spoznáme jeho ľstivé taktiky, a potom sa môžeme im v našom živote vyhnúť čo najviac až do konca!


w19.04 23 – 24 ods. 13 – 14

Skryť Zatvoriť reklamu