reklama

Dávajte si pozor na filozofiu ľudí alebo ich sofizmus, ktorá zotročuje!

“Ježiš im odpovedal:…Šťastný je ten, kto o mne nepochybuje.“ - Matúš 11:6.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Spomínaš si na ten moment, keď si si uvedomil, že si našiel pravdu? Myslel si si, že aj druhí tým budú rovnako nadšení ako ty. Bol si presvedčený, že keď spoznajú Bibliu, budú mať lepší život už teraz a získajú úžasnú nádej do budúcnosti. (Žalm 119:105) A tak si nadšene hovoril o pravde, ktorú si našiel, všetkým svojim príbuzným a priateľom.

Ale na tvoje veľké sklamanie ťa mnohí odmietli počúvať. Malo by nás prekvapovať, keď druhí odmietajú posolstvo, ktoré zvestujeme? Nie. Aj Ježiša odmietala väčšina ľudí v jeho dňoch, hoci konal zázraky, ktoré dokazovali, že ho poslal Boh. Napríklad vzkriesil Lazara, čo bol zázrak, ktorý jeho odporcovia nemohli poprieť. Napriek tomu ho židovskí vodcovia neprijali ako Mesiáša. Dokonca chceli Ježiša i Lazara zabiť! (Ján 11:47, 48, 53; 12:9–11)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Je pravda, že všetky kresťanské svetové združenia majú nejakú pravdu, vrátane svedkov! Niektoré viac, niektoré menej. Inak by nemohli ľudí oklamať! Satan oslepuje ľudí práve touto pravdou, spolu so sofizmou ľudí! V skutočnosti, čím viac pravdy majú, keď sú nesprávne použité, tým sú klamlivejšie! Každý tvrdí, že hovorí s autoritou, niektorí oveľa dogmatickejšie ako iní. Ale apoštol Pavol dobre radí: „Dajte si pozor, aby vás niekto nezotročil filozofiou...“ - Kolosanom 2:8.

w21.05 2 ods. 1 – 2

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  4 429
  •  | 
  • Páči sa:  719x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

291 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu