Dôvera v Jehovu Boha a jeho syna je najväčšia ochrana!

Písmo: A- | A+

Strach z ľudí je pascou (pre verných), ale kto dôveruje Jehovovi, bude v bezpečí. - Príslovia 29:25.

Naša odvaha rastie, keď verejne oznamujeme dobrú správu o Božom Kráľovstve. Prečo to môžeme povedať? Pretože vo zvestovateľskej službe sa učíme dôverovať Jehovovi a prekonávať strach z ľudí. Podobne ako si posilňujeme svalstvo fyzickým cvičením, odvahu si posilňujeme, keď sa zúčastňujeme na službe z domu do domu, so stojanmi, pri neformálnych príležitostiach alebo v obvode s obchodmi a firmami. 

Keď sa už dnes naučíme prejavovať odvahu v službe, budeme pripravení vydávať svedectvo aj v čase, keď bude naša činnosť zakázaná. (1. Tes. 2:1, 2) O odvahe sa môžeme veľa naučiť od vernej sestry Nancy Juenovej, ktorá nemerala viac ako 150 centimetrov, ale nedala sa len tak zastrašiť. Napriek zákazu neprestala zvestovať dobrú správu o Božom Kráľovstve, za čo strávila vyše 20 rokov vo väzení v komunistickej Číne. Vyšetrovatelia jej pri vypočúvaní povedali, že je „najzaťatejší človek v krajine“.

PS: Najväčšia ochrana a bezpečie ktoréhokoľvek človeka je Stvoriteľ vesmíru a všetkého života v ňom, Jehova Boh, jeho syn Ježiš Kristus a jeho nebeskí spolukráli, jeho pomazaní bratia!

w19.07 5 – 6 ods. 13 – 14

Skryť Zatvoriť reklamu