reklama

Jehova pozoroval sebecký cieľ anjela - Satana Diabla!

“Jehovove oči sú všade a pozorujú zlých aj dobrých.” - Príslovia 15:3.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Hagar bola Sárajina slúžka a jej pani ju dala za manželku Abramovi. No keď Hagar otehotnela, zachovala sa nerozumne. Svojou paňou, ktorá nemohla mať deti, začala pohŕdať. Situácia sa natoľko vyostrila, že od svojej panej utiekla. (1. Mojž. 16:4–6) Z pohľadu nedokonalého človeka sa môže zdať, že Hagar bola zlomyseľná žena, ktorá dostala, čo si zaslúžila. Ale Jehova sa na ňu pozeral inak.

Poslal za ňou anjela, aby jej pomohol zmeniť postoj a povedal jej, aké požehnanie ju čaká. Hagar si uvedomila, že Jehova si ju všíma a dobre pozná jej situáciu. Tak to na ňu zapôsobilo, že ho nazvala „Boh, ktorý vidí všetko“, teda aj ju. (1. Mojž. 16:7–13) Ako sa Jehova pozeral na Hagar? Vedel, z akého prostredia pochádza a čo všetko zažila. A hoci neospravedlňoval Hagarino neúctivé správanie, môžeme si byť istí, že jej situáciu a pocity vzal do úvahy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Pre skutočnosť, že ako väčšina biblickej histórie je prorocká, aj to, čo sa odohralo medzi Hagar a Sárou, je predobrazom situácie pred druhým príchodom Ježiša Krista, ktorý sa už začína Jasne rysovať v súčasnosti!

w20.04 16 ods. 8 – 9

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  4 323
  •  | 
  • Páči sa:  610x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

289 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu