Múdro používajme dnešnú vzácnu komoditu - čas!

“A čo najlepšie využívajte čas, lebo dni sú zlé.” - Efezanom 5:16.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Keď robíš nejaké rozhodnutie, urči si termín, dokedy ho chceš uskutočniť, a potom sa termín snaž dodržať. Nečakaj na najvhodnejší čas, pretože ten nemusí nikdy prísť. (Kaz. 11:4) Nedovoľ, aby ťa menej dôležité veci oberali o čas a energiu, ktoré potrebuješ na dôležitejšie veci. (Fil. 1:10) Ak je to možné, nájdi si čas, keď je najpravdepodobnejšie, že ťa nikto nebude vyrušovať. Rodine a priateľom povedz, že sa vtedy potrebuješ sústrediť.

Možno sa rozhodneš, že e-maily alebo sociálne siete si budeš prezerať neskôr, a vypneš si mobil. Uskutočnenie tvojho predsavzatia sa dá prirovnať k cieľu tvojej cesty. Keď sa chceš naozaj dostať do svojho cieľa a zistíš, že cesta je uzavretá, nevzdáš sa, ani keď budeš musieť nájsť inú trasu. Podobne keď sa zameriavaš na to, k akým výsledkom povedie tvoje rozhodnutie, nenecháš sa odradiť ťažkosťami ani zmenenými okolnosťami. (Gal. 6:9)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Je múdre dnes zameriavať sa na časy, a to čo sa dnes deje v ktorých v súčasnosti žijeme a na udalosti, ktoré celosvetovo spĺňujú najdôležitejšie prorocké biblické predpovede na dnešnú dobu! Nenechajme sa o ne okradnúť!

w19.11 30 ods. 17 – 18

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 862
  •  | 
  • Páči sa:  138x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu