Taká bude skutočná prítomnosť Syna človeka - Ježiša Krista!

“Nikto nevie, kto je Syn, iba Otec a nikto nevie, kto je Otec, iba Syn a každý, komu ho Syn chce zjaviť.” - Lukáš 10:22.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Komentár Strážnej Veže:

Zdá sa ti ťažké vnímať Jehovu ako milujúceho Otca? Pre niektorých z nás je to ťažké. Možno sme nemali láskavého otca, a tak si nevieme predstaviť otca, ktorý by nás miloval. Je však upokojujúce vedieť, že Jehova úplne chápe naše pocity. Chce nám byť nablízku. Preto dal do svojho Slova napísať: „Priblížte sa k Bohu a on sa priblíži k vám.“ (Jak. 4:8) Jehova nás miluje a chce nám byť tým najlepším Otcom, akého len môžeme mať. Ježiš nám môže pomôcť priblížiť sa k Jehovovi. Pozná ho tak dobre a napodobňuje jeho vlastnosti tak dokonale, že povedal: „Kto videl mňa, videl aj Otca.“ (Ján 14:9) Ježiš nás ako starší brat učí, ako si máme vážiť a poslúchať nášho Otca, čo máme robiť, aby sme ho nezranili, a ako môžeme získať jeho priazeň. Ale Ježiš svojím životom tu na zemi ukázal zvlášť to, aký láskavý je Jehova a ako veľmi ľudí miluje.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

w21.09 21 ods. 4 – 5

Alternatívny Komentár:

Spoločnosť Strážna Veža zohrala kľúčovú úlohu pri príprave ľudí na konečné odhalenie, že osoby, ktoré prijali výzvu nahor, sú v súčasnosti medzi Jehovovými svedkami. Je však iróniou, že Strážna Veža bola nápomocná aj pri utajovaní záležitostí týkajúcich sa parúzie alebo prítomnosti Krista, ktorá je v skutočnosti rovnaká ako prejav a zjavenie Ježiša Krista. Druhý príchod Krista spôsobí, že Strážna Veža bude zastaraná, rovnako ako bol židovský systém zastaraný s príchodom kresťanstva. Od povolaných sa bude vyžadovať, aby sa stretli s Kristom na tajnom mieste, ktoré poznajú len oni. Pravdepodobne to nie je skutočné fyzické miesto, ale predsa len stretnutie:

SkryťVypnúť reklamu

“Veď prítomnosť Syna človeka bude ako blesk, ktorý ožiari celú oblohu, od východu až po západ. Kde je mŕtvola, tam sa zhromaždia orly.” - Matúš 24:27, 28. Zjavenie Ježiša vyvoleným ich úplne privedie do jednoty s Otcom. Potom dôjde k zjaveniu synov Božích. Potom bude útok na Božích synov priamou urážkou Jehovu, opísaný v Zachariášovi takto: “Lebo toto hovorí Jehova vojsk, ktorý bol najprv oslávený a potom ma poslal k národom, ktoré vás drancovali: ‚Kto sa dotýka vás, dotýka sa zreničky môjho oka.” - Zechariáš 2:8.

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  4 727
  •  | 
  • Páči sa:  1 047x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

299 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

141 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

90 článkov
INESS

INESS

107 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu