Viera vo vzkriesenie mŕtvych k životu je základom viery!

“Mám nádej v Bohu... že budú vzkriesení spravodliví aj nespravodliví.” - Skutky 24:15, pozn. pod čiarou)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Apoštol Pavol nebol prvý, kto hovoril o nádeji na vzkriesenie. Zmienil sa o nej aj patriarcha Jób. Jób si bol istý, že Boh si naňho spomenie a privedie ho späť k životu. (Jób 14:7–10, 12–15) „Vzkriesenie z mŕtvych“ patrí k „základom“, čiže k „základnému učeniu“ kresťanov. (Hebr. 6:1, 2) Pavlov rozbor tohto učenia je zaznamenaný v 1. Korinťanom 15. kapitole. To, čo Pavol napísal, určite posilňovalo vieru kresťanov v prvom storočí.

Bez ohľadu na to, ako dlho už veríme vo vzkriesenie, štúdium tejto kapitoly môže povzbudiť aj nás a posilniť našu nádej. Vzkriesenie Ježiša Krista je základom našej nádeje, že naši blízki budú vzkriesení. Jeho vzkriesenie bolo súčasťou „dobrej správy“, ktorú Pavol oznámil Korinťanom. (1. Kor. 15:1, 2) Pavol povedal, že keby kresťan neveril v Ježišovo vzkriesenie, jeho viera by bola zbytočná. (1. Kor. 15:17)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Prvý človek, ktorý veril vo vzkriesenie k životu bol druhý syn Adama a Evy, Ábel! Pretože vedel o zákaze jedenia zo stroma poznania dobrého a zlého v strede záhrady Edén, pod podmienkou smrti, preto obetoval Bohu krv malého baránka, ktorý už udvtedy sa stal symbolom obetnej smrti Ježiša Krista!

w20.12 2 ods. 2 – 4

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 952
  •  | 
  • Páči sa:  228x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu