O Židoch 3

V štyroch častiach je uvedený stručný a zovšeobecňujúci pohľad na Židov od vzniku židovstva do dnešných čias z hľadiska globálneho aj z hľadiska špecifického pohľadu vo vzťahu k Slovensku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Ako briskní myslitelia sú Židia nositeľmi i iného, ako demokratického zmýšľania. K ich vzdelanosti popri genetických danostiach im pomáhal aj fakt, že sa držali a aj držia v blízkosti toho, kto ovládal svet a ovládali a aj ocládajú ho s ním. Plným priehrštím čerpali aj z gréckej múdrosti. Aj vzdelaní Rimania hovorili po grécky. Podľa všetkého v gréčtine komunikoval aj Pilát s Kristom. Samotné učenie o Kristovi v jeho ideálnej podobe je učenie o komunite, kde materiálne bohatstvo jednotlivca nie je na prvom mieste. Možno tam sú skryté prvé myšlienky o beztriednej spoločnosti. Do teoretickej nenáboženskej podoby spracoval tieto myšlienky Hees a potom Karol Marx. Aj jej praktická podoba sa rodila v Nemecku, pod kuratelou židovských revolucionárov. Taká bola aj Róza Luxemburgová , Židovka pôvodom z Poľska. Omnoho pozdejšie spolu Karolom Liebknechtom stáli pri zrode Bavorskej republiky Rád. Svet ľudí vyznávajúci osobné vlastníctvo im siahol na život, boli zavraždení. Vo svete však myšlienky komunistického pretvárania spoločnosti pretrvávali a vo Švajčiarsku sa toto učenie zdokonaľovalo. Tam sa stretávali aj s ruským revolucionárom Vladimírom Iljičom Ulianovom -Leninom. Mal v sebe ázijsko-ruskú, po babičke nemeckú a po dedovi židovskú krv .Predpokladá sa, že doma rozprávali v jidiš. Vyštudoval právo a oslovilo ho komunistické učenie. Leninovho brata popravili za účasť na atentáte na cára Alexandra III..Tri roky bol Lenin väznený v sibírskom Sušenskom. Oženil sa so Židovkou, Nadeždou Krupskou. Po skončení väzenia cestoval a bol v mnohých krajinách. Žil v Zürichu, Ženeve, Mníchove, Prahe, Viedni, Londýne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po začatí 1. svetovej vojny nevychádzali Nemecku plány na bleskovú vojnu. Najviac ich znepríjemňovali Rusi, ktorí prišli brániť pravoslávnych srbských bratov. Pokroky v pozičnej vojne videli Nemci vtedy, ak by sa stiahli ruské vojská. Chytré mozgy vedeli, že v Rusku je nestabilná politická situácia. Spomenuli si na revolucionára Lenina vo Švajčiarsku. Jakob Schiff poskytol asi 30 000 000 dolárov na financovanie revolúcie v Rusku. Okolo Lenina sa sústredilo množstvo revolucionárov, najmä Židov. Osobnou účasťou aj finančne ho podporovali. Začalo sa realizovať sprisahanie na spomalenie vývoja. Ak sa podarí rozvrátiť krajinu, Lenin mal stiahnuť ruské vojská z boja, čím by rozviazal Nemcom ruky a výsledok vojny by vyšiel v prospech Nemecka. Po zvrhnutí cára Nikolaja II. špeciálny vlak, so všetkou výbavou priviezol Lenina do Petrohradu. Spolu s ďalším židovským revolucionárom, Levom Bersteinom /Trockij/, sa obklopili komisármi, zväčša Židmi z USA. Novinár Timesu Wilton udáva , že tam bolo 384 komisárov. Z nich dvaja černosi, 13 Rusi, 15 Číňania, 22 Arméni a viac ako 3OO Židov. V deň zavraždenia šéfa tajnej polície Čeky- Mosesa Urického, bol pravdepodobne narafičený atentát na Lenina. Odvetou bola poprava všetkých členov dočasnej vlády. Najlepšie organizovanou bola v Rusku cirkev. Na príkaz Lenina bolo postrieľané množstvo tzv. reakcionárskych kňazov a buržoázie. Veľké množstvo Rusov zomrelo v koncentračných táboroch-gulagoch. Spravovali ich Židia- Áron Solts, Jakob Rappopord, Lázar Kogan, Matej Berman, Genrikh Jagoda, Naftaly Frenkel. Tajná polícia Čeka sa premenovávala. Najznámejšie verzie sú NKVD a KGB. Väčšinu jej členov tvorili Židia. Z uvedeného sa dá usudzovať, že v pravoslávnom Rusku cudzia menšina má na svedomí množstvo ruských životov. Zavraždenie cára naplánoval Žid Sverdlov a vykonávatelia boli Židia Golosčekin, Syromolotov, Safarov, Vajkov a Jurovský. Údajne aj Imre Nagy z Maďarska. Súhlas dali Lenin a Trockij. Lenin nakoniec úlohu splnil. Ruské vojská stiahol z fronty (Brest Litovský mier). Nemecko aj tak vojnu prehralo. V týchto súvislostiach sa javí, že ruská revolúcia bola zmanipulovaná cudzou menšinou. Ani Stalin nebol Rus, ale nedoštudovaný pravoslávny farár. Jeho rodina pochádzala z Gruzínska. V Rusku, ani nikde vo svete komunistický štát nebol. Socialistické krajiny deklarovali, že sú na ceste budovania takej spoločnosti. Najbližšie ku komunizmu mali izraelské kibuci. V ich vnútri sa už nepoužívali peniaze, iba vo vzťahu k ostatnému svetu. Dnes už takmer zanikli.

SkryťVypnúť reklamu

Židia sú citliví na holokaust. Ale prečo presadili pod trestom jeho popieranie alebo spochybňovanie? Či berieme niekoho vážne, ak popiera napriklad 2. svetovú vojnu? V koncentračných táboroch v 2. sv. vojne nepopierateľne zomrelo najviac Židov. Ale prečo sa vzťahuje holokaust len na Židov a Cigánov. Veď v tých istých koncentračných táboroch zomierali aj Poliaci, Rusi aj príslušníci iných národov, teda nežidia. Každý má odsudzovať nemecký nacionalizmus. Ale čo s prejavmi židovského nacionalizmu voči Palestínčanom? Ako je to so zriadením imidžového židovského štátu na palestínskom území? Nároky Židov na historicky nespochybniteľné územie môžu byť precedensom pre iné krajiny. Historicky patrí územie USA Indiánom. Teda ako? Ostatní nech idú preč? Výroky niektorých významných Židov sú také, že gójovia sú na Zemi, len na to, aby slúžili vyvolenému národu. Už len verbálne nacionálne prejavy dnes už nebohého premiéra Áriela Sharona, naháňajú hrôzu. Židovský nacionalizmus je obrovský. Je otázne, či v záujme židovského nacionalizmu sa nenapomáha stupňovaniu napätia medzi USA a Ruskom, s cieľom oslabiť a zničiť ich. Na oboch stranách, v Rusku aj v USA je približne po 6 mil. Židov.

SkryťVypnúť reklamu

Ak sa niekto rozvedie raz, nemusí to pokladať za svoju vinu. Ale ak sa niekto sobáši a následne rozvádza už x-tý krát, mal by pripustiť istý podiel svojej viny. Ak sa na Židoch páchajú pogromy, naozaj na tom nenesú nijakú vinu?

Milan Mantič

Milan Mantič

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Bývalý učiteľ. Dôchodca. Záhradkár. Zoznam autorových rubrík:  SpoločenskéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu