Letný seriál na pokračovanie - 3/12 Dar

Keďže toto leto bolo veľmi bohaté na rôzne akcie, zážitky normálne, užasné a niekedy aj nadprirodzené, tak tento článok je toho ďalším dôkazom. V podstate som ani netušil, že keď som v júni sťahoval divadelný sklad a kanceláriu, tak ten Peugeot 309 z roku 1993, vďaka ktorému som všetko dosťahoval dostanem ako dar. Pri sťahovaní som sa ešte dosť dobre neskamarátil s týmto autíčkom, lebo som bol ako vždy v pracovnom strese a maximálnom nasadení doma aj v divadle aj v práci. Vyzeralo to asi takto: zakaždým ked mi zdochol motor, alebo sa znenazdajky pustilo samoovládacie bezpečnostné zariadenie, vymenoval som vždy všetkých svätých aj ich príbuzných. Skrátka nejako som to autíčko ešte málo poznal, hlavne aké má špeciálne potreby a všetky možné aj nemožné zákernosti jazdy. Takto som si presťahoval divadlo domov a potom autíčko cestovalo na Moravu, kde bol jeho obvodný doktor, zubár, kardiológ, neurológ, psychológ aj traumatológ v jednom - skrátka išlo do servisu na preventívku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Keď sa po dvoch týždňoch vrátilo, tak som ani netušil, že to autíčko zostane u nás na dvore a ja ho dostanem do správy. Odvtedy sme spolu s autíčkom aj s kamarátom narobili neskutočne veľa kilometrov a pomaličky začali odhaľovať jeho malé aj veľké choroby (ako je korózia, voľne visiace káble od hocičoho a niekedy ani nevieme od čoho, opotrebované brzdy a tak). Od momentu kedy som to autíčko dostal do správy sa môj pohľad na neho diametrálne zmenil.

Od tejto chvíle sme sa začali spoznávať. Našiel som si jednu príručku o tomto mojom miláčikovi, ako sa o neho starať, čo kam dolievať, a všetko aby sa dožil čo najvyššieho veku. Spolu s kámošom ho dávame pomaličky dokopy a pribudlo mi zase niečo na upratovanie, leštenie, tepovanie skrátka maznanie sa, ako my chlapi dokážeme s takýmto "živým tvorom" vystrájať. Teraz je to môj najlepší neživý kamarát. Síce nemám na neho každý deň čas, ale ked si ho urobím, tak si to obaja riadne užijeme. Niekedy ho vytáčam, niekedy na mňa zlostne vrčí, ale najdôležitejšie je to, že sa mu pomaly učím rozumieť. Čo chce, čo potrebuje a ako mu môžem pomôcť, aby sa cítil dobre v mojej prítomnosti.

Marek Duda

Marek Duda

Bloger 
  • Počet článkov:  64
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Moje životné heslo je: "Je mi jedno, či človek má 10 alebo 100 rokov, ak ma dokáže niečo naučiť som rád, že som ho spoznal." Človek po tridsiatke začne vnímať prostredie, v ktorom žije trochu ináč ako dovtedy. Preto sa zaujímam o komunálnu politiku a v tohtoročných komunálnych voľbách kandidujem na poslanca do Mestského zastupiteľstva v Poprade. Zoznam autorových rubrík:  UmenieSekretárŠpajzkaDivadelné pocityPráci česťSúkromnéNezaradenéEkohračkyGaléria (ne)slávnych umelcov

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu