Koniec alebo začiatok...

Toto je moja filozofická úvaha o dnešnej dobe. Ak nemáte radi filozofovanie o všetkom a o ničom zároveň, tak je tento článok pre Vás nevhodný, pretože by ste sa možno zbytočne rozčúlili, čo za hovadiny sú tu popísané. Ale keďže rád uvažujem nad všetkým možným, a hlavne vizualizujem si svoje myšlienky v domnelé predstavy, ktoré ma niekedy dokážu potešiť, nadchnúť, a niekedy aj šokovať. Takže pozor - začíname...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu

Dnešná doba je tak rýchlo meniaca sa, že niekedy nestíham všetko v pravú chvíľu do seba absorbovať. Najviac ma vytáčajú prebrané slová z angličtiny, hlavne PC výrazy, akoby u nás sme nemali ich kvalitný preklad. Slová ako resetni to, vydilituj to, reštartni to, madr bord, sejvni to, FTP protokol a ďalšie a ďalšie výrazy.

Potom tu máme slovíčka ako stending ovejšn, 4U, selebrity, VIP, gril párty, ajfón a ďalšie a ďalšie výrazy. Keď som ich počul prvýkrát tak som si to nedával do súvislosti, že je to prebrané z angličtiny, iba som to ticho počúval a ešte tichšie ignoroval. Potom som sa asi po neviem ktorom raze začal nad týmito slovíčkami zaoberať v zmysle, že som si ich doslovne preložil.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A v tejto dobe rastú malí géniovia, ktorí už pomaly ako začnú chodiť dokážu samostatne telefonovať, pustiť si obľúbenú rozprávku na Youtube, alebo DVD. Svet sa mení neskutočne rýchlo. V mojom prípade dobieham aspoň tú počítačovú gramotnosť, aby nás bolo gramotných viac ako doteraz.

Minule som bol pozrieť veľmi dobrú babičku v domove dôchodcov. Začala mi rozprávať o apokalypse a o tom, že sa už niektoré sprievodné javy uskutočňujú. V podstate ľudstvo nevymrie, ľudstvo sa potrebuje očistiť od všetkého negatívneho, čo si nesieme so sebou každý deň do práce, domov a keď sa to stane, začneme fungovať na úplne iných hodnotách, ako doteraz.

Marek Duda

Marek Duda

Bloger 
  • Počet článkov:  64
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Moje životné heslo je: "Je mi jedno, či človek má 10 alebo 100 rokov, ak ma dokáže niečo naučiť som rád, že som ho spoznal." Človek po tridsiatke začne vnímať prostredie, v ktorom žije trochu ináč ako dovtedy. Preto sa zaujímam o komunálnu politiku a v tohtoročných komunálnych voľbách kandidujem na poslanca do Mestského zastupiteľstva v Poprade. Zoznam autorových rubrík:  UmenieSekretárŠpajzkaDivadelné pocityPráci česťSúkromnéNezaradenéEkohračkyGaléria (ne)slávnych umelcov

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu