Letný seriál na pokračovanie - 7/12 Chorvátsky denník

Priateľstvo medzi ľuďmi má rôzne podoby. Vždy začína spontánne, a niekedy ani na začiatku netušíme čo vlastne z toho zdvorilostného "Čau ja som ten a ten. Čau ja som ja." vyrastie. Priateľstvo nie je o tom, že stretneme ideálneho človeka, s ktorým nám je super, lebo má nadprirodzené vlastnosti, je to osobnosť, nikdy sa nemýli, nikdy s ním nie je nuda. Priateľstvo je v skutočnosti obrovský boj človeka samého so sebou, kde musíme neraz poľaviť zo svojich zaužívaných a osvedčených metód skúmania druhej osoby, lebo každý sme jedinečná osobnosť a všetci máme nielen svoje krásne a ľudské prednosti, ale máme aj svoje chyby. A práve preto musíme pristupovať k našim priateľom s porozumením a nesmieme sa poddať myšlienkam, ktoré priateľstvo ničia hlavne v dobe, kedy sa to naše priateľstvo vytvára a sami ešte nepoznáme osobnosť a myslenie našich priateľov. Prečo sa tento príspevok volá Chorvátsky denník?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Lebo k letu akosi prirodzene patria dovolenky a obdobie, kedy sme na chvíľu bez našich priateľov. V podstate som sa skamarátil asi tak pred trištvrte rokom v jednej našej miestnej krčme cez mojich divadelníkov s ďalším skvelým Tomášom. V mojom živote je toto meno vždy spojené so zárukou, že je to človek, ku ktorému si vždy dokážem vytvoriť kamarátsky vzťah. Ak Vám to bude znieť akokoľvek neuveriteľne, ale ešte som sa nikdy nesklamal, keď som stretol človeka s takýmto menom. Vždy to boli ochotní ľudia, ktorí boli maximálne spontánni, ako aj ja a dalo sa s nimi dohodnúť aj 5 minút dopredu na akúkoľvek akciu. Skrátka verím, že meno predznačuje určité spoločné rysy pováh ľudí. Aspoň ja ich vnímam.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Donedávna som nechodil na FB z dôvodu, že mne ako priemernému užívateľovi internetových radovánok prišla táto sieť fotografií, článkov, statusov - čo doteraz nechápem ako niečo, čo je neskutočne neprehľadné rýchlo sa meniace a v podstate zbytočné. Tak som tam len bol a neprispieval som ničím, negratuloval som nikomu k ničomu a nepridával odkazy, fotky a iné zbytočnosti, lebo som fakt fungovaniu toho celého nechápal. Potom som sa skamarátil s Tomášom a keď odchádzal na dovolenku do Chorvátska s rodičmi a malým bráškom, tak sme si sľúbili, že si každý deň napíšeme niečo zaujímavé čo sa za ten deň či už tu alebo tam udeje.

Skryť Vypnúť reklamu

V podstate som ani netušil, že čo mu budem také vypisovať, veď keď je človek doma, tak sa stávajú akurát tak rovnaké udalosti, deň je ako každý iný, a celé mi to prišlo asi tak, že mu napíšem, že "prešiel ďalší deň a nič mimoriadne sa neudialo". Ale zrazu bolo každý deň o čom písať. Každý deň sa niečo zaujímavé udialo, každý deň bol niečim mimoriadny. Vždy som netrpezlivo zapínal PC aby som si prečítal čo sa nové stalo v Chorvátsku a vždy keď som si dal obe ruky do polohy ASDF JKLô, tak zrazu som nestíhal písať myšlienky, ktoré ma v súvislosti s prežitým dňom doma napadli. Skrátka robiť si denník nie je až taká blbosť, ako som to dovtedy vnímal. Je to určitý zážitok z opätovného prežitia spomienok z blízkej minulosti.

Skryť Vypnúť reklamu

Samozrejme, že som sa tešil na neho, keď sa vráti a zase budeme môcť spolu tráviť čas, rozprávať sa niekedy aj bez slov, podnikať bláznivé výlety hocikam, kde nás napadne, a v podstate rozvíjať naše krásne priateľstvo. Lebo ak Vás niekto predstaví, že ste jeho najlepší priateľ, tak to zaväzuje. Lebo to je tá najväčšia pocta v medziľudských vzťahoch.

Marek Duda

Marek Duda

Bloger 
  • Počet článkov:  64
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Moje životné heslo je: "Je mi jedno, či človek má 10 alebo 100 rokov, ak ma dokáže niečo naučiť som rád, že som ho spoznal." Človek po tridsiatke začne vnímať prostredie, v ktorom žije trochu ináč ako dovtedy. Preto sa zaujímam o komunálnu politiku a v tohtoročných komunálnych voľbách kandidujem na poslanca do Mestského zastupiteľstva v Poprade. Zoznam autorových rubrík:  UmenieSekretárŠpajzkaDivadelné pocityPráci česťSúkromnéNezaradenéEkohračkyGaléria (ne)slávnych umelcov

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu