Načo nemocnice, obrnené transportéry nám teraz treba

Písmo: A- | A+

Rušíme nemocnice, nakupujeme vojenskú techniku. Nebojte sa, dobre bude. Niekedy inokedy a niekde inde.

Na základnej škole nám učiteľ vravel, že Číňanov je toľko, že nepotrebujú ani zbrane. Stačí, ak si každý Číňanko vezme čapicu, zamáva ňou a spoločne vytvoria taký vietor, že zmetie celú Európu. Náš minister obrany tohto učiteľa nemal, a preto sa rozhodol, že zmodernizuje vozový park slovenskej armády v celkovej hodnote okolo 2 miliardy eur.

OK, som síce pacifista, ale vojakom doprajem, už keď ich teda musíme mať. Nech majú, sám mám nervy, keď musím robiť v podmienkach, ktoré úplne nezodpovedajú mojim predstavám, ale zase nakúpiť kopu plechov na kolesách za miliardy eur v čase, keď zúri pandémia, keď sa rušia nemocnice, keď "nie sú peniaze" pre zdravotníckych pracovníkov, keď sa zdražujú potraviny a keď sa chystá zdražovanie energií, je čistý psychopatizmus.

Nie, cez leto sa nezamýšľali nad tým, ako posilniť pred treťou vlnou zdravotníctvo, neriešili či by náhodou nebolo fajn postaviť nejakú novú národnú nemocnicu, nezamysleli sa nad tým, ako opäť vytvoriť podmienky na to, aby sa mohli dať ľudia, ktorí to potrebujú, zadarmo otestovať. Nie, oni riešili obrnené transportéry, nechávajú stále bežať očividne zbytočnú, neúčinnú a neefektívnu očkovaciu lotériu a valia do nej tisíce inde prepotrebných eur.

Život je otázkou priorít a aktuálne to vyzerá tak, že pre túto vládu sú prednejšie kadejaké plechy na kolesách a pásoch než ľudské zdravie a životy. Nebojte sa, dobre bude. Niekedy inokedy a niekde inde.

Skryť Zatvoriť reklamu