Rusko v tejto chvíli už neexistuje

Keby ste na dlhé roky chceli zničiť svoju krajinu, neurobili by ste to inak ako americký agent Putin

Rusko v tejto chvíli už neexistuje
Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Rozpútať vojnu mohlo skrsnúť naozaj iba v šialenej kotrbe. Na to neexistuje žiadne ospravedlnenie, na to neexistuje žiadna normálna a zmysluplná zámienka. Podporovatelia Putina sa môžu oháňať všetkými možnými vysvetleniami pre to, čo sa deje. Môžu trepať niečo o denacifikácii, môžu rozprávať niečo o tom, ako ukrajinskí banderovci vraždili na Donbase ruské deti a neskôr si ich opekali na ohni. Nič z toho sa, samozrejme, nedialo. Ukrajinci neboli nacisti o nič viac ako Slováci a ako sú teraz Rusi, deti sa na Ukrajine neopekali.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Príčetný človek vie, že jediný dôvod, prečo ruské okupačné vojská vtrhli na Ukrajinu, je túžba po moci a nesmrteľnosti jedného psychopata, ktorý zomiera. Putin túžil zomrieť ako hrdina a zjednotiteľ ruského národa a skape ako prašivý pes (čím skôr to bude, tým lepšie pre všetkých), ktorý tesne pred smrťou absolútne nepochopil svet.

Zaútočil na Ukrajinu, aby ju zničil, a dosiahol iba to, že ju zjednotil. Vojaci krajiny, ktorá podľa neho ani neexistuje, odolávajú druhej najsilnejšej armáde na svete a vytláčajú ju z ich pozícií. Podcenil NATO a západné krajiny, o ktorých tvrdil, že sú rozhádané a nejednotné. Možno boli, už nie sú. Veľmi rýchlo sa zhodli na sankciách, ktoré Rusko poriadne zabolia. A vďaka Putinovi sa chcú do tej nejednotnej EÚ dostať ďalšie a ďalšie štáty, ktoré cítia, že proti agresorovi sa oveľa ľahšie bojuje vo svorke. Západné firmy, ktoré do Ruska prinášali peniaze a zvyšovali v krajine, ktorá si to nezaslúžila, životnú úroveň, sa zo dňa na deň zbalili a odišli preč.

SkryťVypnúť reklamu

Putin zničil milióny životov. Nielen na Ukrajine tým, že jeho banda hrdlorezov zrovnala so zemou celé mestá, bombardovala civilistov a pri ústupe rabovala a vraždila bezbranných ľudí, ale aj v samotnom Rusku, ktoré chcel zjednotiť a obnoviť jeho slávu. Nepodarilo sa. Rusko dnes už prakticky neexistuje. Ruská armáda je v rozklade, ekonomika na kolenách, športovci vylúčení zo súťaží. Inteligencia a stredná trieda, ktorá má peniaze, uteká z Ruska, lebo vie, že keď toto šialenstvo skončí, Rusko sa vráti o niekoľko desaťročí do minulosti. A zatiaľ čo na Ukrajinu bude prúdiť pomoc z Európy, Rusko zostane izolované. V Rusku zostanú iba chudobní. A nielen pokiaľ ide o finančnú stránku, ale aj chudobní duchom. Nikto so zdravým rozumom v krajine na konci sveta a záujmu nebude chcieť zostať. A problém spôsobil kompletne celému svetu, keďže kvôli vojne rastú ceny prakticky všetkého a chudobní ľudia sa stanú ešte chudobnejšími a chudoba bude hroziť omnoho väčšiemu množstvu ľudí, ktorí nebudú mať nielen na dovolenky, ale možno už ani na základné potraviny.

SkryťVypnúť reklamu

A ak bolo jeho cieľom aj ponížiť Ameriku, tak dosiahol presný opak. Amerika sa do vojny prakticky nezapája. Tu uvoľní nejaké peniaze na dodávku zbraní, tam na humanitárnu pomoc, ale nezasahuje. Darí sa jej celkom dobre. Vojna a jej priame následky sa Amerike vyhýbajú.

Konšpirátori by povedali, že ak by si mali Američania platiť agenta, ktorý by dokázal zničiť a položiť na kolená Rusko a urobiť Ameriku zasa veľkou, nemohli by si vybrať nikoho lepšieho ako agenta Putina. Ten to dokázal prakticky za mesiac, ak nie skôr. Alebo to platil Soros?

Nech je, ako chce, Rusko v tejto chvíli už neexistuje. Minimálne nie ako krajina hodná spolupráce, úcty a rešpektu. Nie, žeby posledné roky také bolo, ale teraz si to pokazilo na plnej čiare. Je ponížené, pokorené a bude to horšie. A čím hlbšie a rýchlejšie padne na kolená, tým lepšie pre všetkých. Ruské prasatá si to musia po tom, čo urobili v Buči, vyžrať poriadne a až do trpkého konca. Svet nezabudne.

Marian Letko

Marian Letko

Bloger 
  • Počet článkov:  213
  •  | 
  • Páči sa:  428x

Život je nekompromisný, splní nám obavy i sny. Tak pozor na to čo chceme, lebo tu kašu si zjeme. (HzM) Ya BastaVytvorte si svoju vizitku Zoznam autorových rubrík:  FikciašportFotocestou necestoustava sahlboke uvahySvet podľa MaroškapolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
SkryťZatvoriť reklamu