Cigániková kritizuje Matoviča. Nicholsonová mu píše otvorený list. Kedy toto už skončí?

Cigániková v diskusnej relácie HNtelevízie Uhol pohľadu kritizuje Matoviča. Nicholsonová píše na sme.sk otvorený kritický list premiérovi Matovičovi. Milí politici, prestaňte už vytĺkať politický kapitál na téme pandémie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Poslankyňa Ciganíková a europoslankyňa Nicholsonová si včera "podali" premiéra Matoviča

Keby sme neurobili dve plošné testovania, mohli sme vakcíny nakúpiť za tú cenu čo Izrael,

kritizovala Cigánikova plošné testovanie premiéra Igora Matoviča (OĽaNO).

Pani poslankyňa zabudla, že Slovensko vakcíny nakupovala cez EU a je možné, keby to tak neurobila, tak by sme v tejto chvíli ani to málo, čo dostávame nemali (tým nechcem znižovať silu vyjednávacej pozície našej krajiny). O tomto spôsobe nakupovania rozhodli všetky krajiny EU. 

Mali by sme sa, aj mentálne, presunúť k plošnému očkovaniu. Rozumiem, že nie je dosť vakcín,

hovorí poslankyňa a dopĺňa, že síce aktuálne nie je čím očkovať, krajina sa na masívne vakcinácie musí pripraviť.

Igor, ľudia sa začínajú báť viac ako Covidu rozhodnutí ich vlastnej vlády. Na základe všetkého, o čom vyššie píšem, začínam mať strach, že s jednou pandémiou sme boj ani zďaleka nevybojovali a budeme musieť riešiť ďalšiu: rapídny nárast psychických ochorení, úzkostí mladých aj starých, pandémiu pokusov o samovraždu, masívny prepad jednotlivcov aj rodín do pasce chudoby, absolútnu stratu dôvery v autority, protesty v uliciach.

píše v otvorenom liste Nicholsonová a pokračuje:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Posielam to ako otvorený list a neber to ako útok na tvoju osobu, ani ako podraz. Robím to preto, že sa domnievam, že si v tom svojom akváriu obklopený ľuďmi, ktorí ti hovoria len to, čo unesieš a čo chceš počuť, nie to, čo by si počuť mal. Inak si totiž neviem vysvetliť, že ti nedochádzajú dopady formy aj obsahu rozhodnutí tvojej vlády.

a na záver dodáva:

P.S.: Viem, že vo vláde sú aj ministri z mojej materskej strany. Ministrov je veľa, premiér iba jeden, preto píšem iba tebe. Lebo na finále, zmeniť veci môžeš práve ty.

Áno, "slovné prestrelky" medzi ministrom Sulíkom a premiérom Matovičom, a teraz aj medzi poslankyňou Cigánikovou a europoslankyňou Nicholsonovou - obe SAS, sú pre občanov nech sú akokoľvek tolerantný sklamaním a pôsobia aj na voličov vládnych strán depresívne. 

Je smutné čítať tieto vety práve od Nicholsonovej, bez rozdielu toho či má pravdu, alebo nie, keď pred pár dňami blogovala:

Osobný konflikt medzi I. Matovičom a R. Sulíkom musí skončiť. Jeden z nich musí zakopať vojnovú sekeru. Jeden z nich musí ustúpiť, aby mohla krajina pokračovať v tom, čo započala. V tomto spore totiž neexistuje víťaz, len porazený..

a teraz sa sama do tohto konfliktu pridala. 

Vo všeobecnosti - raz sa javí, že je problém a u jedného raz u druhého v závislosti od toho v ktorom "voličskom košiari" sa ten či onen čitateľ nachádza.

Nie je treba zabudnúť ani na to, že Igor Matovič a jeho OLANO malo vždy veľa "skrytých" voličov, ktorých žiaden prieskum verejnej mienky nikdy dobre nezachytil. Títo jeho "verní" nevystupujú v diskusiach pod článkami, pod blogmi, nezapájajú sa do verejnej diskusie, proste ho vždy "len" volia. 

SkryťVypnúť reklamu

Nič to nemení v tejto chvíli však na veci, že spôsob komunikácie témy "pandémie" je v súčasnej dobe často nezvládnutý a pre obyčajných občanov frustrujúci.

Myslím, že "konflikt" medzi týmito politikmi je pre niektoré vekové kategórie ako dôchodcovia alebo aj voličov iných strán ako SaS a OLANO nepochopiteľný.

Voliči vládnych strán sa otvorene pýtajú:

Čo je to za koalícia, ktorej členovia si posielajú otvorené listy? Čo keby si to vydiskutovali medzi sebou a nepokúšali sa zo všetkého vytĺcť politický kapitál?

Veď napríklad, tie problémy, ktoré popisuje vo svojom blogu europoslankyňa Nicholsonová nespôsobil len premiér Matovič, padajú na vládu ako takú. Prečo ten neustály boj SAS vs premiér Matovič?

Čo však bude nasledovať?  Premiér napíše otvorený list Nicholsonovej, kde poukáže napríklad, že pani europoslankyňa Nicholsonová (SAS) sa dala prednostne a to znamená v očiach ľudu "papalášsky" zaočkovať? A rozpíše sa koľko tisíc zdravotníkov v prvej línii pani europoslankyňa obehla.

SkryťVypnúť reklamu

V preferenciách, neustála "útočná" taktika voči "vlastným" partnerom poškodí celej vládnej "zostave". 

Stavajte na tom, čo Vás spája a nie na zdôrazňovaní toho, čo Vás rozdeľuje...

Lockdown zatiaľ nezaberá tak rýchlo, ako by sme chceli. Zaberie, keď budeme prísnejší v jeho dodržiavaní a dodržiavaní všetkých prijatých opatrení. Naďalej platí stratégia R-O-R (rúško, odstup, ruky), ktorá bude potrebná pokým väčšina národa nebude preočkovaná. Dodržiavať ju treba všade. Všade. 

V krízových situáciách by sa nielen koaličné strany, ale aj občania Slovenska mali zomknúť.

Slovensko potrebuje vládu národnej obnovy a zjednotenia.

Jednou vetou, čokoľvek, čo nás v COVID automate rýchlejšie posunie von s lockdownu a dovolí nám návrat do normálu, som ochotný podporiť bez rozdielu toho, z ktorého politického tábora to príde.

SkryťVypnúť reklamu

Už som z lockdownu - tak ako už asi každý - unavený, už až príliš mnoho známych má viac a viac problémov v podnikaní, v zamestnaní, už až príliš veľa ľudí v mojom okolí má alebo malo COVID a nie vždy s ľahkým priebehom.

V otázke zdravia a riešenie pandémie potrebuje Slovensko konečne široký konsenzus naprieč politickým spektrom.

Nedá sa do nekonečna bojovať o "lúbivé" politické body na pandémii a jej riešení. 

Potrebujeme koniec lockdownu, čím skôr.

Prosím, Politici Slovenska,

prestaňte vytĺkať politický kapitál na téme pandémia. Ďakujem. 

Občianska iniciatíva STOP zelená - udržateľnosť, príroda, ľudia, život, Slovensko...

Martin Greguš

Martin Greguš

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  66
  •  | 
  • Páči sa:  516x

Som predseda občianskej iniciatívy STOP Zelená - www.stopzelena.sk - ktorá sa snaží vyvíjať osvetovú činnosť v oblasti ochrany životného prostredia, znižovať odpad v podobe „ľudských stôp“ zanechaných vo voľnej prírode, ale aj v mestách, a tak vytvárať priaznivejšie životné prostredie pre budúce generácie v súlade s princípom trvalo udržateľného rozvoja Slovenska a zakladajúci člen občianskej platformy Team Bratislava, ktorú založili bratislavskí členovia a sympatizanti občianskej iniciatívy. Pri príležitosti dňa ZEME sme spustili spravodajský portál ZELENESPRÁVY na www.ZELENESPRAVY.sk. Okrem sme.sk čítam a aktívne podporujem www.ISOCERTIFIKAT.sk portál o ISO certifikácii, www.NOVOSTAVBA.sk - spravodajstvo zo slovenského stavebníctva, spravodajstvo z Bratislavy na www.BLONLINE.sk a spravodajský portál www.ISLOVAK.sk Zoznam autorových rubrík:  BratislavaOchrana životného prostrediaŠtátne orgány a samosprávaStrategické plány a manažmentPolitika, komentáre a postrehyStavebníctvo a dopravaZdravotníctvoNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

69 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

287 článkov
SkryťZatvoriť reklamu