Zemanová (SAS): Dôchodcovia netvoria ekonomickú hodnotu, nech na očkovanie počkajú...

Zemanová - SAS (o očkovaní dôchodcov): Tá očkovacia stratégia je nejakým spôsobom nastavená, ľudia nad 65 rokov sú väčšinou už v dôchodkovom veku, čiže nevytvárajú tú ekonomickú hodnotu pre chod štátu... Súhlasíte s jej vyjadrením?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

Čo vlastne povedala pani predsedníčka poslaneckého klubu SAS pani poslankyňa Zemanová?

Odpoveď poslankyne Zemanovej na otázku redaktorky RTVS Marty Jančkárovej či súhlasí s tým, že ľudia nad 65 rokov budú až v 8. fáze očkovania.

Tá očkovacia stratégia je nejakým spôsobom nastavená, ľudia nad 65 rokov sú väčšinou už v dôchodkovom veku, čiže nevytvárajú tú ekonomickú hodnotu pre chod štátu. Bez ekonomiky a bez toho, aby sa mohlo vyrábať, aby pekári mohli piecť, proste bez peňazí to nejde. Čiže tam je dôležité, aby aj táto skupina ľudí, ktorá nie je v tých DSS-kách, alebo je už na hranici toho, že je vlastne nemobilná z dôvodu svojho zdravotného stavu, aby títo ľudia naozaj…

Redaktorka jej skočila do reči:

…ale hovoríme o 65+, to sú ľudia, ktorí chodia, aj do obchodov

Pani poslankyňa SAS však pokračuje: 

…sú ale v dôchodkovom veku, ktorí naozaj by mali byť zodpovednejší, mali by využívať viacej tie vyhradené časy…

Redaktorka:

…ale najviac umierajú…,

a pani poslankyňa pokračuje....

…umierajú, ale oni by mali striktnejšie dodržiavať to obmedzenie tej mobility, aj ich rodinní príslušníci by mali vlastne obmedziť kontakty s tou staršou generáciou.

Pani poslankyňa Zemanová zo strany SAS a predsedkyňa poslaneckého klubu strany SAS: Zásadne s Vašim argumentom nesúhlasím.

K 31.1. bolo na Slovensku viac ako 1 400 000 dôchodcov.

Nesúhlasím s Vašou argumentáciou a obhajobou zmeny očkovacej stratégie s argumentom, že dôchodcovia nevytvárajú ekonomickú hodnotu, tak si musia počkať pokiaľ mladšie ročníky vybraných profesiach sa preočkujú.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prepáčte, spýtam sa Vás ako občan Slovenska: Ako je možné, že jeden poslanec, dokonca predsedkyna klubu SAS použije takýto argument a musím ho znova zopakovať:

Ľudia nad 65 rokov sú väčšinou už v dôchodkovom veku, čiže nevytvárajú tú ekonomickú hodnotu pre chod štátu. Bez ekonomiky a bez toho, aby sa mohlo vyrábať, aby pekári mohli piecť, proste bez peňazí to nejde.

na vysvetlenie, prečo došlo k zmene očkovacej stratégie a podľa rezortu zdravotníctva sa už môžu prihlásiť nielen učitelia, ale aj predavači, sprievodcovia, vlakvedúci v osobnej železničnej doprave, vodiči hromadnej dopravy, taxikári, kontrolóri mestskej hromadnej dopravy a palubný personál lietadla. A následne ešte z môjho pohľadu cynicky dodáte, že seniorom nad 65 rokov radíte striktnejšie dodržiavanie opatrení, obmedzenie mobility a blízkych kontaktov.

SkryťVypnúť reklamu

Prepáčte, zobrali ste mi akékoľvek ilúzie o Vás a strane, ktorú zastupujete.

Ako je možné, že žiadna iná civilizovaná krajina si nestanovila takúto stratégiu očkovania - ako vy obhajujete a neurobila takúto zmenu?

Áno rozumiem, kto je volič strany SAS. Dôchodca to asi nebude. Rozumiem, Vášmu vysvetleniu aj Vášmu stanovisku.

Ale musím zopakovať aj svoj pohľad na túto tému a Vašu argumentáciu, Vaše vnímanie sveta je z môjho pohľadu v tejto oblasti pomýlené. 

V sobotných dialógoch ste odkryla časť svojho myslenia vo vzťahu k dôchodcom

Takéto stanovisko, povedané v tak kritickom čase pre dôchodcov, keď sú najohrozenejšou kategóriou občanov, pre dôchodcov v DSS, ktorí sú stále nie zaočkovaní, majú skoro rok obmedzené návštevy v týchto zariadeniach - tak vy priamo a bez zaváhania na tému termínov očkovania ľudí nad 65 rokov vyrieknete slová: 

SkryťVypnúť reklamu

ľudia nad 65 rokov sú väčšinou už v dôchodkovom veku, čiže nevytvárajú tú ekonomickú hodnotu pre chod štátu. Bez ekonomiky a bez toho, aby sa mohlo vyrábať, aby pekári mohli piecť, proste bez peňazí to nejde.

Snáď za tých 30 rokov demokracie, čo tu máme - tak na tému dôchodcov sa neodvážil povedať zatiaľ žiaden politik niečo tak dehonestujúce, ako ste povedali vy.

To, že sa to teraz nejakým doplňujúcim stanoviskom na facebooku snažíte vysvetlovať a ospravedlňovať, skutočne, ako občan kriticky mysliaci, nemôžem akceptovať.

Prečo Vaše doplňujúce „facebookovské“ ospravedlnenie nie je možné akceptovať?

  1. Tí dôchodcovia, ktorí podľa Vás nevytvárajú ekonomické hodnoty, sú podľa všetkých štatistík najohrozenejšou skupinou.

  2. Tí dôchodcovia, ktorí podľa Vás nevytvárajú ekonomické hodnoty, tieto hodnoty väčšinou celý svoj život vytvárali a teraz, keď sa štát ma o nich postarať a má ich ochrániť, prednostne očkovať, tak vysvetľuje niečo o tom, že majú dodržiavať nejaké vyhradené hodiny na nákupy.

  3. Niektorí z tých dôchodcov, čo podľa Vás nevytvárajú ekonomické hodnoty, žiaľ aj v tomto období a v dôchodkovom veku musia pracovať, aby vyžili.

  4. Niektorí z tých dôchodcov, ktorí podľa Vás nevytvárajú ekonomické hodnoty, žijú v jednej domácnosti s ľuďmi, ktorí chodia do zamestnania, aby uživili svoju rodinu, lebo nemôžu pracovať z domu a stávajú sa vďaka tej politike, ktorú vy presadzujete ohrození vlastnými členmi rodiny

  5. Niektorí z tých dôchodcov, ktorí podľa Vás nevytvárajú ekonomické hodnoty, sa musia starať o deti, ktoré nesmú chodiť do školy, lebo školy sú zavreté a rodičia týchto detí musia chodiť do zamestnania, aby uživili svoje rodiny

  6. Niektorí z tých dôchodcov, ktorí podľa Vás nevytvárajú ekonomické hodnoty, žijú v domovoch sociálnych služieb, v ktorých Vaša vláda neodporúča návštevy a niektorí svoje rodiny nevideli mesiace. Radi by boli s rodinami, ale majú strach, že sa môžu infikovať a pokiaľ sa nezaočkujú tak nechcú riskovať.

Pani poslankyňa, pani predsedkyňa poslaneckého klubu SAS, pani Zemanová,

ľudsky ste svojou argumentáciou sklamala.

Vaše vyjadrenie nie je hodné člena parlamentu Slovenskej republiky.

Verím, že voliči si Vaše stanovisko na tému očkovania dôchodcov a spoluobčanov nad 65 rokov zapamätajú...

SkryťVypnúť reklamu

STOP - zelená - udržateľnosť, príroda, ľudia, život ... Slovensko...- 

Martin Greguš

Martin Greguš

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  66
  •  | 
  • Páči sa:  516x

Som predseda občianskej iniciatívy STOP Zelená - www.stopzelena.sk - ktorá sa snaží vyvíjať osvetovú činnosť v oblasti ochrany životného prostredia, znižovať odpad v podobe „ľudských stôp“ zanechaných vo voľnej prírode, ale aj v mestách, a tak vytvárať priaznivejšie životné prostredie pre budúce generácie v súlade s princípom trvalo udržateľného rozvoja Slovenska a zakladajúci člen občianskej platformy Team Bratislava, ktorú založili bratislavskí členovia a sympatizanti občianskej iniciatívy. Pri príležitosti dňa ZEME sme spustili spravodajský portál ZELENESPRÁVY na www.ZELENESPRAVY.sk. Okrem sme.sk čítam a aktívne podporujem www.ISOCERTIFIKAT.sk portál o ISO certifikácii, www.NOVOSTAVBA.sk - spravodajstvo zo slovenského stavebníctva, spravodajstvo z Bratislavy na www.BLONLINE.sk a spravodajský portál www.ISLOVAK.sk Zoznam autorových rubrík:  BratislavaOchrana životného prostrediaŠtátne orgány a samosprávaStrategické plány a manažmentPolitika, komentáre a postrehyStavebníctvo a dopravaZdravotníctvoNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

69 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
SkryťZatvoriť reklamu