V Lidli zasahovala polícia proti antirúškarom...nadávky, vulgarizmy, útok na verejného činiteľa...

V Lidli prebehol zásah polície SR proti občanom, ktorí nedodržujú platnú vyhlášku Úradu verejného zdravotníctva

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

V Lidli prebehol zásah polície SR proti občanom, ktorí nedodržujú platnú vyhlášku Úradu verejného zdravotníctva č. 250/2021, ktorou sa podľa § 48 ods. 4 písm. r) zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia nariaďuje v § 2 ods. 1 všetkým osobám riadne prekrytie horných dýchacích ciest (nos a ústa) použitím respirátora na verejnosti vo všetkých priestoroch interiérov budov.

Video nie je vhodné pre slabšie povahy a mladistvých.

Podľa čl. 13 ods. 1 písm. a) Ústavy SR možno povinnosti ukladať nielen zákonom, ale aj NA ZÁKLADE ZÁKONA, čiže v tomto prípade vyhláškou ÚVZ vydanou na základe § 59b zákona v spojení s § 5 ods. 4 písm. k) a § 48 ods. 4 písm. r) zákona č. 355/2007 Z. z.“

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

§ 59b zákona č. 355/2007 Z. z. výslovne uvádza, že vyhláška je všeobecne záväzným právnym predpisom a že sa zverejňuje nie v zbierke zákonov, ale špecificky vo vestníku vlády. Žiaden súd doposiaľ nerozhodol o jej nezákonnosti či protiústavnosti, preto sú všetci povinní vyhlášku dodržiavať.

Polícia k zákroku poznamenala:

V situácii, kedy Slovensko čelí rekordnému nárastu infikovaných osôb a prudko stúpa počet hospitalizácií sa skupina ľudí, ktorých "nikto nebude obmedzovať" rozhodla obsadiť priestor za pokladňami a aj napriek výzvam polície a personálu si odmietla nasadiť prekrytie horných dýchacích ciest.

Na videu je jasne viditeľné, že policajti sa protestujúcim najprv snažili slušne dohovoriť. Keď však nepomohli ani zákony a došlo aj k potýčke, polícia musela zakročiť.

Smutným faktom je to, že na záberoch sa objavilo aj niekoľko detí, ktoré pravdepodobne patrili k protestujúcim.

Užívateľský profil "Jojo Hronkovič" zverejnil na Facebooku video zo služobného zákroku voči osobám, ktoré si odmietali nasadiť v uzavretom priestore rúška, resp. respirátory a zablokovali celú predajňu. Takýto scenár sme už mohli vidieť aj z predošlých dní. Skupina osôb príde do predajne vzorne s nasadením rúškom, nakúpi a potom to príde. Pri platení si dajú rúška dole a mobily hore. Po bezvýsledných výzvach obsluhy v obchode čakajú na príchod policajnej hliadky a zapnú LIVE vysielanie. Lajky sa len tak hrnú. Čo tam po preplnených nemocniciach a platných vyhláškach.

Zdroj videa: https://www.facebook.com/1000007903…/videos/187292890248343/
https://www.facebook.com/100000790305996/videos/254782016694599/

POLÍCIA JE TU PRE SLUŠNÝCH ĽUDÍ, PROVOKATÉROV NEBUDEME TRPIEŤ

Epidemiologická situácia na Slovensku je extrémne zlá. Denne pribúdajú hospitalizácie a v dôsledku nízkej zaočkovanosti sa rýchlo plnia nemocnice. Lekári a zdravotníci doslova melú z posledného.

Ohrozovanie verejného zdravia takýmito výstrelkami nebudeme trpieť.

Policajti denne vykonávajú tisíce kontrol, pričom takéto arogantné správanie je výnimočné. Občania sú v drvivej väčšine prípadov chápaví a bez akýchkoľvek problémov s hliadkami slušne komunikujú.

PREČO SI JOJO NATÁČAL VIDEO A PODAL PRIEBEH UDALOSTI INAK?

Potreba zaujať? Získať lajky? Facebooková sláva stúpla do hlavy? Ťažko povedať. Táto osoba je však podľa obsahu jej profilu aj verným fanúšikom dezinformácií a hoaxov. Okrem toho vyzýva na nedodržiavanie protipandemických opatrení.

Hoax 1: https://www.facebook.com/jojo.hronkovic/posts/4414374321932201
Hoax 2: https://www.facebook.com/jojo.hronkovic/posts/4400936716609295
Hoax 3: https://www.facebook.com/jojo.hronkovic/posts/4348601835176117

Každopádne video aj s popisom od osoby Jojo Hrinkovič:

➡️ Vytvorilo z osôb, ktoré porušujú protipandemické opatrenia obete,
➡️ skreslilo štandardný postup policajtov na neprimeraný zásah voči nevinnej obeti,
➡️ navodilo dojem, že policajti preháňajú a utláčajú verejnosť,
➡️ a to hlavné na koniec: vyvolať vášne a získať čo najviac lajkov a zdieľaní na svojom účte na FB, aby začal prežívať pozitívne emócie (pocit dôležitosti, uznanie, pocit schopnosti “vzdoru autoritám”).

OZ STOP - zelená : - udržateľnosť, príroda, ľudia, život ...Slovensko...

Zelenespravy.sk - vieme, kto ma rád prírodu...

demokrat.sk - časopis bez cenzúry

Martin Greguš

Martin Greguš

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  52
  •  | 
  • Páči sa:  132x

Som zakladajúci člen občianskej platformy TÍM BRATISLAVA -www.tba.sk-, ktorá sa snaží zachovávať historické hodnoty mesta, zvyšovať informovanosť verejnosti o Bratislave, podporovať estetické cítenie v spoločnosti a budovať hrdosť na hlavné mesto SR a občianskej iniciatívy STOP Zelená - www.stopzelena.sk - ktorá sa snaží vyvíjať osvetovú činnosť v oblasti ochrany životného prostredia, znižovať odpad v podobe „ľudských stôp“ zanechaných vo voľnej prírode, ale aj v mestách a regiónoch, a tak vytvárať priaznivejšie životné prostredie pre budúce generácie v súlade s princípom trvalo udržateľného rozvoja Slovenska. Pri príležitosti dňa ZEME sme spustili spravodajský portál ZELENESPRÁVY na www.ZELENESPRAVY.sk. Okrem sme.sk čítam a aktívne podporujem www.ISOCERTIFIKAT.sk portál o ISO certifikácii, www.NOVOSTAVBA.sk - spravodajstvo zo slovenského stavebníctva, stavebnín a realít, spravodajstvo z Bratislavy na www.BLONLINE.sk a spravodajský portál www.DEMOKRAT.sk . Zoznam autorových rubrík:  BratislavaOchrana životného prostrediaŠtátne orgány a samosprávaStrategické plány a manažmentPolitika, komentáre a postrehyStavebníctvo a dopravaZdravotníctvoNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu