Ave Lengvarský, morituri te salutant.

Tak sa nám to pekne rozbieha tá tretia vlna. A premiér s ministrom "verí v zodpovednosť ľudí."

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Igor a jeho očkovacia prémia nám nadobro skončili. Zato pán Delta a jeho neočkovacia lotéria žrebuje denne priemerne 20 ľudí na zájazd do večného raja. A tak skoro s tým neskončí, jeho lotéria sa len rozbieha.

Nemocnice sa nám plnia ( pán Delta sľúbil rozšírenie kapacít na jeho pobyty), podružné liečenia simulantov s iným ochorením ako kovid sa odkladajú na neurčito a semafór sa nám farbí do čierna ak je teda čierna vôbec farba.

A nedeje sa nič. Semafór vraj funguje perfektne, akurát má akosi odporúčací charakter. A tak sa nám čoraz viac ľudí odporúča na druhý svet.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Niet ideálnejšej pôdy na epidémiu ako všeobecná rezignácia. Bombastické nápady ala "atomofka" už boli vyskúšané. "Vakcína je sloboda" akosi narazila na limity. Slovo "premorenie" si nikto nedovolí nahlas vysloviť. A pritom po všetkých tých kritizovaných obmedzeniach ideme v ústrety riešeniu, ktoré si nikto v prvej ani druhej vlne nedovolil navrhnúť. Lebo teraz nie je politická vôľa. Rozumej: "Boris dúfa, že by na odpore k opatreniam trhol zopár percent a zarobil čo-to v sezóne pred vianocami v jeho strediskách."

Vláda na sviatky dovolila ľuďom slobodne ísť na cintoríny. Veru, ani netuší akú má pravdu. Čochvíľa sa nám niektorí na cintorín vrátia, a to už navždy. A možno bude aj dychovka a kvety, nie len sviece, nech to má nejakú formu.

Skryť Vypnúť reklamu

Uvidíme ako dlho nám ten optimizmus vydrží. Zdá sa, že najnejskôr pár tisíc ľudí polihujúcich v nemocniciach nám ten optimizmus trochu okreše. A heslo sloboda bude znamenať pre poniektorých možnosť dožiť sa Veľkej Noci. Lebo Vianoce nám už ukradli. Nebol to zlý škriatok ale naša vlastná blbosť.

Kovid je chrípôčka ktorú možno vyležať. Akurát pre niektorých len na cintoríne dva metre pod zemou.

Matúš Lazúr

Matúš Lazúr

Bloger 
  • Počet článkov:  109
  •  | 
  • Páči sa:  354x

Dokážem usedavo ležať. Zoznam autorových rubrík:  AustráliaMalajziaSúkromnéNezaradenéVeda a technikaO dobe kovidovej

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu