Blíži sa Mikuláš a pán Delta prichádza s odmenami pre nezaočkovaných.

Lockdown s výnimkami je lockdownom asi v tom zmysle v akom je cedník miskou s výnimkami. A presne tak aj funguje.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Vláda alibizmu a populizmu bola zahnaná do kúta a prichádza s riešeniami ktoré by fungovali tak pred 2 mesiacmi.

Ktovie ako sa pripravovali na tú tretiu vlnu, viditeľne to ale nestačí. Nemocnice sa nám cez leto nenafúkli zato stavy zdravotníkov sa nám akosi preriedili.

Popri priamych obetiach tretej vlny kovidu tu budeme mať čoraz väčší zástup obetí omeškanej či zanedbanej nekovidovej zdravotnej starostlivosti. A mnohé nemocnice a zdravotníkov to dostane na lopatky.

Nafúkané reči o nezatváraní škôl či odmenách pre zodpovedných očkovaných prichádzajú neskoro. Odmenu nám pripravili agresívna opozícia spolu s bojovníkmi za alternatívne pravdy.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Doteraz nebolo toho, kto by reálne a efektívne vymáhal aj tie doterajšie opatrenia. Napr rúška v obchodoch či vo verejnej doprave.

Bojovať za otvorené školy či výnimky pre očkovaných je síce pekné ale je na to neskoro. Akékoľvek výnimky iba znemožňujú efektívnu kontrolu opatrení, akokoľvek sa to zdá nespravodlivé.

Lockdown nič nevyrieši, len odsunie akútny problém. Snáď pomôže trochu znížiť a rozložiť záťaž na nemocnice do nasledujúcich týždňov. To je jeho jediná funkcia. Potom už len povinné očkovanie alebo prenesenie nákladov na tých ktorý sa rozhodli z rôznych príčin očkovanie odmietnuť.

Poďme hovoriť o bonusoch na zdravotnom poistení pre zaočkovaných respektíve o maluse na zdravotnom poistení pre neočkovaných. Socializmus v zdravotníctve funguje presne tak ako vidíme. Davy nezodpovedných, ktorí odmietajú jednoduchú a rýchlu možnosť znížiť riziko ochorenia, ruinujú zdravotníctvo s tvrdenim že veď oni si predsa platia zdravotné poistenie. V zubnej starostlivosti funguje podmienená náhrada už roky a pokiaľ zanedbáte prevenciu, tak si zaplatíte sami. Minimálne v prípade nákazlivých chorôb by stálo za to takúto finančnú motiváciu zaviesť aj do zdravotného poistenia.

Skryť Vypnúť reklamu

Pán Delta Vám prinesie lockdown nech už si pod tým nakoniec nájdeme zabalené hocičo. Mnohým prinesie pobyty v nemocniciach a potom na cintorínoch. A napriek akýmkoľvek chybám vlády budú za všetko čo nás v nasledujúcich týždňoch čaká zodpovední všetci čo sa bez vážneho dôvodu odmietli zaočkovať a tí, ktorí ich v nesprávnom rozhodnutí podporovali.

Pán Delta sa nevyhýba diskusii o vine a treste. Pán Delta už prezerá zoznamy a poveril pani Zubatú výkonom trestu.

Matúš Lazúr

Matúš Lazúr

Bloger 
  • Počet článkov:  109
  •  | 
  • Páči sa:  354x

Dokážem usedavo ležať. Zoznam autorových rubrík:  AustráliaMalajziaSúkromnéNezaradenéVeda a technikaO dobe kovidovej

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu