Festival politickej tiesne

Písmo: A- | A+

Keďže máme už dlho zatvorené divadlá a kiná, o zábavu sa nám musí starať naša vláda zmeny. Očakávania boli veľké, sklamanie bude o to väčšie. Sklamaní voliči to skôr či neskôr zrátajú celej krajine. A zmene sa nestihneme čudovať.

Jediný pocit ktorý vzbudzuje pohľad na po roku sa rozpadajúcu koalíciu je sklamanie. Nie žeby reálne bolo možné očakávať čosi oveľa lepšie ale hlavní aktéri minimálne nepočítajú s tým že ľudia sa už môžu sklamať a naštvať trvalejšie. A na cirkus si veru vybrali najnepríhodnejší čas. Možno ale dúfajú že čierny peter nezvládnutej krízy ostane niekomu inému.

Na hľadanie obetných baránkov a zmenu z "Hosanna! na "Ukrižuj ho!" niet vari symbolickejšieho obdobia ako je Veľká Noc. Do koaličnej krížovej cesty sa už len dolaďuje obsadenie Judáša lebo nikto nechce zohrať rolu tejto nepopulárnej no pre celý príbeh nevyhnutnej postavy.

Po spektakulárnom odstránení hlavnej postavy však nepríde pre túto krajinu žiadne vykúpenie. Lebo v tomto stvárnení bol iba falošný spasiteľ ale o to viac pravých Judášov, farizejov a Pilátov.

Skryť Zatvoriť reklamu