Hráči so smrťou

Tak nám obmedzili bielu medicínu. Ktovie, či je aj čierna? Žeby reprofilizácia na patológiu?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Dnes nám slávnostne predstavili jesennú mutáciu kovid automatu. Čosi prevratné vraj sprísňuje, ale len jemne, lebo na viac nebola politická vôľa. Aj tak skončíme presne tak ako minulý rok, jedine žeby trochu horšie.

Zatiaľ sme počuli len všeobecné vyhlásenia a ešte si počkáme na konečné znenie. Ako bude vyzerať aplikácia je možné si predstaviť aj teraz.

Vynucovaniu OTP v zamestnaní by som veru veľmi neveril. A kontrola OTP či nebodaj OP statusu v iných prevádzkach bude na tom ešte horšie. Keď ste počúvali predstavenie opatrení, tak tam náš minister zdravotníctva celkom vážne hovoril o tom, že keď prídete do podniku a nikto vás nekontroluje, tak sa máte sám ozvať aby vás skontrolovali. A tým sa vraj ochránite. Nuž jeden by povedal, že ochrániť by vás mohlo ak by boli skontrolovaní tí čo sú tam spolu s vami.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vláda hlavne apeluje na zodpovednosť občanov a popri samotestovaní sa budeme asi aj aj samokontrolovať. A hneď nato už asi len samoliečiť, lebo naše nemocnice už toho majú tiež akurát dosť. A nie každý má poruke toľko obetavých žien v rokoch ako náš pán predseda parlamentu aby sa o neho v privilegovanom krídle štátnej nemocnice starali dňom a nocou.

Celkovo dvojka premiér a minister zdravotníctva je také flegmatické duo až je ťažké povedať či je za tým ľahostajnosť, chladnokrvnosť či zmierenie sa s nevyhnutným. Najväčšia energia na tých ich tlačovkách ide z toho tlmočníka do posunkovej reči.

Skryť Vypnúť reklamu

Jediné čo u nás reálne zaberie sú plošné obmedzenia, lebo tie sa dajú najľahšie kontrolovať. Ale na tých sa vláda nedohodne lebo sú veľmi nepopulárne a dôjde k nim až keď nebude inej cesty. Takto to potiahneme tie dva či tri týždne a keby si to kovid dovtedy rozmyslel tak vyhlásime veľký úspech. Ak by nie, tak zostane už len ten lockdown na Vianoce ale vôľa bude to presunúť až na obdobie po sviatkoch.

Populisticky ľúbivé riešenie ku ktorému sa naši zvolení prikláňajú je nejako odvrátiť katastrofu pred Vianocami. Cez ne čo najviac otvoriť hlavne hotely a gastro aby ľudia a podnikatelia moc nereptali. Potom nastúpi znovu doba obmedzení až do jari. Dovtedy susedné krajiny sprísnia opatrenia a pomaly sa u nás presadia podobné opatrenia ako v okolitých krajinách.

Skryť Vypnúť reklamu

Každá aj táto vlna má niekde svoje maximum po ktorom sa veci budú zlepšovať. Otázka za milión je , aký vysoký ten vrchol je, aký strmý bude pokles a kedy presne to nastane. Vláda akosi dúfa že to bude ešte pred Vianocami a vyhnú sa nepríjemným opatreniam. Akurát to nemusí vyjsť a cena môže byť dosť vysoká. Žiadna cena nie je vysoká,pravda len pokiaľ ju zaplatí niekto iný.

Matúš Lazúr

Matúš Lazúr

Bloger 
  • Počet článkov:  109
  •  | 
  • Páči sa:  352x

Dokážem usedavo ležať. Zoznam autorových rubrík:  AustráliaMalajziaSúkromnéNezaradenéVeda a technikaO dobe kovidovej

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu