Koaličná rada po dlhom rokovaní navrhuje vyhlásiť zimný spánok.

Keďže sa nám problém Kovidu nedarí riešiť a návrh zrušiť zimu ako takú neprešiel, inšpirovali sa v ríši zvierat.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Mnohé veľké ale aj malé zvieratá prekonávajú nepriaznivé obdobia roka v hibernácii kedy utlmia nielen svoju mobilitu ale aj ostatné životné potreby.

Namiesto nepríjemného každoročného lockdownu navrhujeme celkovú hibernáciu obyvateľstva, pravda okrem kritickej infraštruktúry.

Nápad sa stretol s prekvapivým súhlasom pretože vláda zistila, že rieši takmer všetky súčasné problémy. A tie, ktoré nerieši, aspoň odsúva.

Ministerstvo hospodárstva privítalo návrh ako riešenie energetickej krízy. Veď hibernujúci občania nemusia spotrebúvať elektrickú energiu ani plyn na kúrenie. Týmto sa razom vyrieši celý problém s rastúcimi cenami energií.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ministerstvo zdravotníctva vidí okrem vyhnutia sa každoročnej vlne Kovidu benefit aj v prevencii obezity. Pretože pred obdobím zimného spánku sú tukové zásoby naopak veľmi žiadúce a problém sa v priebehu zimného spánku vyrieši úplne sám.

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny, vidí benefit v oblasti riešenia sezónnej nezamestnanosti, keďže zamestnanci budú aktívni len počas sezóny. Navyše čas keď môže rodina tráviť čas spolu, sa tým výrazne zvýši.

Ministerstvo financií vidí výhody v oblasti úspory výdavkov počas období zimného spánku. Navrhuje prejsť na systém vyplácania 9 platov plus zvláštna prémia pred obdobím zimného spánku takzvané výkrmné.

Skryť Vypnúť reklamu

Predstavitelia gastrosektora a maloobchodu sa už dopredu tešia na jarné nájazdy vyhladovaných zákazníkov pre ktorých pripravia výnimočné akcie.

Jediným váhajúcim bol pán predseda parlamentu, ktorý žiada odškodnenie pre majiteľov zimných stredísk alebo prerušenie hibernácie za účelom zimnej dovolenky.

Nakoniec ale uznali, že v súčasnej situácii je to už jediné riešenie, a tak môžu spoločne vyhlásiť: "Zalezte do dier občania, prichádza zima."

Matúš Lazúr

Matúš Lazúr

Bloger 
  • Počet článkov:  109
  •  | 
  • Páči sa:  354x

Dokážem usedavo ležať. Zoznam autorových rubrík:  AustráliaMalajziaSúkromnéNezaradenéVeda a technikaO dobe kovidovej

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu