Na boj proti korone sme nasadili homeopatiká. A ak to nepomôže, zvýšime dávky

Kde nezaberá placebo, nasadíme placebo rapid.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Možno už je čas priznať si že je to márne. Zlyhali oveľa vyspelejšie krajiny a ani o tých čo neočkovali takmer vôbec nepočuť žeby tam odrazu vymrela polovica populácie.

Koronavírus nemá až takú vysokú úmrtnosť aby sa ľudia podrobili obmedzeniam zo strachu o vlastný život taký dlhý čas. A skúsenosti hovoria, že rebélie boli aj u oveľa horších chorôb v minulosti.

Vieme vymyslieť komplikované pravidlá ktoré ak by sa dôsledne dodržiavali, tak by došlo k takému a takému efektu. Ale vydávať komplikované manuály na poslednú chvíľu, často s chybami nevedie k veľkým úspechom.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Opatrenia sa vraj sprísnili, lebo ich ľudia nedodržiavali. A čo tak keby sa namiesto sprísnenia začali tie pôvodné viac a viditeľne kontrolovať ?

Namiesto toho nám bolo oznámené že nemôže byť všade policajt. Len tie námatkové kontroly akosi nevidno a ak aj sú tak sú málo medializované. A pritom by stačilo pár exemplárnych prípadov a dodržiavanie by sa odrazu zlepšilo.

Priznajme si, že školy je nevyhnutné zatvoriť preto, lebo sme zlyhali pri príprave na tretiu vlnu a teraz už nemá cenu bojovať tvrdohlavo za ich fungovanie. Férové by bolo rovno povedať že od druhého stupňa budú školy na dištančnom minimálne do konca januára.

Skryť Vypnúť reklamu

Práca v režime OTP je ťažko uveriteľná pokiaľ je testovanie samotné aj jeho kontrola ponechané na zamestávateľov. Možno to bude fungovať u veľkých firiem.

Ale u malých je veľká pravdepodobnosť obchádzania nikým nekontrolovaných pravidiel.

Celý cirkus je len zdanie aktivity lebo na prísnejší, účinnejší ale aj kratší reálny lockdown jednoducho nemá vláda odvahu. Miesto neho je tu na 90 dní núdzový stav a chaotické zmeny opatrení zo dňa na deň.

Je pravdou, že strach z toho, že obmedzenia naozaj raz dopadnú na neočkovaných, pomaly presviedča nerozhodnutých rozhodnúť sa pre očkovanie.

Pre tieto Vianoce je to však už dosť neskoro.

Skryť Vypnúť reklamu

Vláda len vypočítavo kalkuluje že vrchol bude tesne pred Vianocami kedy sa teatrálne uvoľnia všetky obmedzenia a po novom roku sa to rozbehne znova.

Pre preťažené nemocnice a vyčerpaných zdravotníkov v nich však vláda neurobila prakticky nič. Iba ich donúti zostať v práci. Mohla im dať aspoň peniaze.

Alebo namiesto zatvárania spoločnosti zatvorte na 2 či 3 týždne nemocnice. To len budete pozerať ako sa nám počty hospitalizovaných s kovidom či ľudí na JIS alebo pľúcnej ventilácii budu znižovať !

Matúš Lazúr

Matúš Lazúr

Bloger 
  • Počet článkov:  109
  •  | 
  • Páči sa:  354x

Dokážem usedavo ležať. Zoznam autorových rubrík:  AustráliaMalajziaSúkromnéNezaradenéVeda a technikaO dobe kovidovej

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

5 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu