Nie chýbajúce AG testy ale vakcíny rozdané kadejakým športovcom spôsobia zbytočné úmrtia

Písmo: A- | A+

V čase kolabujúceho zdravotníctva a vrcholiacej druhej vlny tu máme konečne nádej na postupné vyriešenie pandémie očkovaním. Logicky by prioritu mali mať tí , ktorých potrebujeme v nemocniciach a DSS či ohrozené skupiny.

Namiesto toho aby sme počúvali ako postupuje vakcinácia zdravotníkov a zamestnancov DSS či ohrozených skupín, tu vidíme len to, že ani malý dostupný počet vakcín ešte nie je použitý a organzácia má mierne povedané značné rezervy.

Rozmýšľať teraz o tom koľko ľudí sa chce dať zaočkovať je nezmysel, pretože očkovacej látky nie je a ešte pár mesiacov nebude dosť ani pre tých čo sa zaočkovať chcú.

Podobne aj propagácia očkovania prostredníctvom rôznych prapodivných celebrít nie je namieste. Nad tým je možné uvažovať až potom čo budú sklady plné vakcín a záujem o očkovanie bude nedostatočný. A to nám ešte dlhú dobu nehrozí.

O to drzejšie a bezohľadnejšie vyznejú správy, že mimo poradia sa nechávajú potajme očkovať rôzni úradníci, a bývalí či súčasní športovci ktorým nehrozí vážnejšie zdravotné riziko.

Keď budete sedieť zatvorení doma do leta, či bue ohrozená zdravotná starostlivosť lebo sa nestihli zaočkovať zdravotníci, spomeňte si na našich kajakárov ako úspešne trénujú kdesi v Kalifornii a o čo lepšie sa im cestovalo za hranice keď sa dali zaočkovať pred vaším lekárom či zdravotnou sestrou. A keby vám to nepomohlo, pozrite si instagram našej celebritnej bývalej tenistky.

Očkovanie takýchto ľudí v čase keď tá vakcína nie je dostupná pre naozaj kritickú infraštruktúru je výsmechom do tváre občanov ktorí sú donekonečna obmedzovaní bez nejakej reálnej vízie. A okrem toho je to aj nepriamo ohrozenie životov tých ktorým tá vakcína mohla reálne zachrániť život.

Skryť Zatvoriť reklamu