Pán Boris sa vrátil z regiónov s nezvyčajným prírodným artefaktom

Myslíme si, že pán Boris nám o svojej ceste nepovedal celú pravdu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Pán Boris si z regiónov priniesol lieskovú palicu. Pokúšali sme sa analyzovať význam tohto artefaktu a napadlo nám, že na kúzelnícku paličku je trochu priveľká aj keď na druhej strane veríme že tu už pomôže len veľký zázrak.

Prevládol však názor, že sa jedná a ukážku miestneho priemyslu a pán Boris sa s ním chcel ísť pochváliť na svetovú výstavu do Dubaja. Artefakt sme identifikovali ako násadu od metly. V dôsledku narušenia dodávateľských reťazcov však vo výrobe chýba dôležitý komponent, a to brezové prútie, a tak výrobky nie je možné kompletizovať.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Padli aj odvážnejšie hypotézy, a totiž, že metla nebude až tak celkom obyčajná ale jedná sa o našu odpoveď na klimatickú krízu a riešenie uhlíkovej stopy spojenej s leteckou prepravou. Metla je vyrobená z čisto prírodných surovín pri svojej prevádzke neprodukuje žiadne emisie.

V Dubaji sa chcel pochváliť lebo metla je povedzme si konštrukčne jednoduchšia ako koberec ktorý sa snažia vyvíjať domáci ako alternatívu odklonu od fosílnych palív. Žiaľ, nepodarilo sa zostaviť načas ani maketu a tak nás ostane reprezentovať iba vodíkové auto. Vzhľadom k dĺžke násady predpokladáme že by sa malo jednať o viacmiestny model.

Skryť Vypnúť reklamu

Na druhej strane pán Boris dostane čas na prípravu funkčného prototypu a nábor ježi.., teda inštruktoriek obsluhy. Lebo povedzme si, zručnosť ovládať tento nezvyčajný dopravný prostriedok sa už dosť vytratila aj keď z ovládania tohto prastarého umenia podozrievame mnohých.

Matúš Lazúr

Matúš Lazúr

Bloger 
  • Počet článkov:  109
  •  | 
  • Páči sa:  354x

Dokážem usedavo ležať. Zoznam autorových rubrík:  AustráliaMalajziaSúkromnéNezaradenéVeda a technikaO dobe kovidovej

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu