Pán Delta pamätá na regióny, a preto spolu s pani Zubatou vyráža na predvianočné turné

Pán Boris rečnil pred pár nemocnicami a odniesol si palicu. Pani Zubatá zavíta k mnohým osobne a prinesie si kosu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Pán Delta verí ľuďom v regiónoch. Spolu so svojimi priaznivcami to zvyšku krajiny riadne "vytmavili" a svojim verným sľubuje zážitky ktoré vyrážajú dych.

Vláda sa zmenila na Spolok priateľov premorenia. Väčšina sebe osobitým spôsobom vyjadruje angažovanú rezignáciu. Žeby aj bolo urýchlene potrebné niečo urobiť, ale akosi nevydá a a keby aj hej, tak to aj tak nepomôže a ešte by to mohlo ľudí nahnevať. Keď už niečo prijať, tak niečo čo síce priveľmi nepomôže ale zas nikoho neurazí.

Nakoniec to dopadne tak, že keď bude kolaps viditeľný, spraví sa nejaký chaotický pokus o lockdown aby stihli ponasierať aj tých ktorým by premorovací postoj vcelku vyhovoval. Teda niečo v štýle že vlk síce kozu zožerie , ale aspoň sa z toho pozvracia.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V podstate by to bolo aj jedno, ale akosi nám kovidoví neveriaci zapĺňajú nemocnice a tie majú čoraz častejšie problémy liečiť ľudí, ktorí veria že ich choroba naozaj aj existuje a odklad do času kým sa v nemocniciach prestriedajú nezodpovedné masy im moc na zdraví nepridá.

Nuž ale nedá sa. Lebo aj ľudia čo na kovid doteraz neverili akosi radšej volajú záchranku akoby si vyskúšali rady z alternatívneho sveta. Odklad bežnej zdravotnej starostlivosti je tak nevyhnuteľný a zodpovednosť za všetky dôsledky leží na bojovných odmietačoch a neochote zodpovedných prijať nepopulárne opatrenia pokým si z nich môžu ešte ako tak vyberať. Lebo o pár týždňov sa môže stať že opatrenia narýchlo nadiktuje dvojica krízových manažérov Strach a Chaos. Ale možno čakáme až budú v nemocniciach poschodové postele. Dotiaľ pohoda, klídek a všetko zvládneme.

Skryť Vypnúť reklamu

Pani Zubatá vie byť totiž veľmi presvedčivá a jej turné sa blíži.

Matúš Lazúr

Matúš Lazúr

Bloger 
  • Počet článkov:  109
  •  | 
  • Páči sa:  354x

Dokážem usedavo ležať. Zoznam autorových rubrík:  AustráliaMalajziaSúkromnéNezaradenéVeda a technikaO dobe kovidovej

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu