Pán Delta vyzýva na bezpodmienečnú kapituláciu. A vlastne za ňu už ďakuje.

Duní Dunaj a vlna za vlnou sa valí. (C. Delta: Premor ho! )

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

V prvom rade sa pán Delta chce poďakovať pánu Generálovi za jeho radikálny postoj. Hlavne v krízových časoch je dôležité si každý krok dopredu dobre rozmyslieť a radšej ho ani neurobiť ako niesť ťarchu zodpovednosti a stratu popularity. Veď dobre komunikované nič, je často lepšie ako zle komunikované správne kroky.

Armáda (zatiaľ) nemŕtvych je pripravená bojovať do posledného dychu a čaká len na rozkaz. Pán Generál si asi obľúbil zákopové ťaženia z čias 1. sv. vojny a rozhodol sa ich uplatniť aj na poli medicíny.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nič to, že lazarety sa už akosi plnia, rozkaz znel jasne: vydržať v kresle za každú cenu, aspoň teda pokiaľ ju zaplatí niekto iný. Čo je nám z generála, ktorý uprostred vojny myslí len na to ako sa bezbolestne dožiť teplého miestečka na dôchodku.

Nechali ste v strachu a neschopnosti prijať akékoľvek opatrenia dôjsť situáciu na hranu dostupných miest v nemocniciach. Ľudia, ktorých príbuzní sa udusia niekde v sanitke alebo v nemocnici bez dostupnej starostlivosti sa budú veru veľmi hnevať. Postupne sa zaplnia aj tie v menej postihnutých oblastiach a potom už ostane len rozhadzovanie rukami a tvrdenie že sme urobili všetko čo sa dalo. Nie, neurobili ste !

Skryť Vypnúť reklamu

Ale zvládneme to. Veď ak sa minú miesta v nemocniciach, tak máme ešte dostatok miest na cintorínoch.

Zdá sa, že každý ráta s tým, že pán Delta sa akosi na Vianoce poberie na dovolenku. Nevedno odkiaľ sa vzala táto fáma, ale pán Delta si Slovensko obľúbil a rozhodol sa tu ešte nejakú tú chvíľu pobudnúť. Veď ho tu majú tak radi a našiel si tu veľa priateľov. Pán Delta upozorňuje, že on rozhodne nikam neodchádza.

Jeho neočkovacia lotéria slávi nebývalé úspechy a výhercovia jeho rekondičných pobytov zaplnili už takmer 100% rozšírených kapacít. Záujemcov o extra služby musí žiaľ upozorniť že podávanie kyslíkovej omladzovacej kúry priamo na izbách je dočasne nedostupné z kapacitných dôvodov. Rovnako už nie je možný upgrade z izby s klimatizáciou na izbu s ventiláciou a to ani za príplatok. Keďže sme zaznamenali už isté vyhorenie dostupného personálu, rozhodli sme sa časť výhercov presmerovať priamo na miesta pobytu výhercov prvej ceny. Odtiaľ sme zatiaľ nedostali žiadne reklamácie a kapacita je stále dostačujúca.

Skryť Vypnúť reklamu

Pán Delta zaznamenal isté šumy ohľadom manipulovania našich klientov smerom ku konkurencii. Rozhodne sa takých opatrení nebojíme a prinášame našu internú analýzu:

 • neexistuje žiaden reálny dôvod aby Delta teraz ustúpila

 • očkovanie v populácii je nedostatočné a navyše jeho účinnosť sa už začala znižovať, vôľa očkovať sa je blízka nule a vôľa a kapacita preočkovať sa je veľmi otázna

 • sezóna sa ešte len začala aj keď nevieme prečo k nej dochádza, nárast je pravidelne vždy v zimnom období a nie je dôvod na pokles akurát teraz

 • opatrenia prakticky neexistujú, školy sú otvorené a čoskoro otvoríme aj gastro a hotely ( s ilúziou že len pre očkovaných či po prekonaní), nie je dôvod aby za hlúposť iných trpel len jeden segment, takže OK

 • blížia sa Vianoce a premiešaniu kovidového koktailu zrejme nič a nikto nezabráni, bez ohľadu na to či sa o to pokúsi

 • nemocnice budú praskať vo švíkoch zrejme až do jari takže lepšiemu manažmentu chorých sa nedá priveľmi veriť, a možno aj zdravotníkom dôjdu sily a trpezlivosť

 • delta sa teší na nezaočkovaných v zrelom veku, a cestu si k nim nájde

 • imunita očkovaných a po prekonaní nie je trvalá, delta je však trpezlivá

 • delta je všade a síce má možnosť aj spontánne ustúpiť, môže aj veľmi úspešne zmutovať na nejakú odolnejšiu verziu

 • po veľkom úspechu v prvej, druhej a hádame aj tretej vlne, niet najmenšieho dôvodu sa nevrátiť aj štvrtý krát. Hlavne keď účinok očkovania pominie a ochota sa očkovať znova asi vysoká nebude.

Nemáte žiadnu šancu. Ale máte moje sympatie.

Váš Delta

Matúš Lazúr

Matúš Lazúr

Bloger 
 • Počet článkov:  109
 •  | 
 • Páči sa:  354x

Dokážem usedavo ležať. Zoznam autorových rubrík:  AustráliaMalajziaSúkromnéNezaradenéVeda a technikaO dobe kovidovej

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu