Volám sa Delta. A ľudí si rozdelím na chránených, chorých a mŕtvych.

Písmo: A- | A+

Môžete si to volať diskriminácia, ale mne je úplne jedno či veríte na očkovanie, kloktanie sava alebo sa chodíte nabíjať vesmírnou energiou.

Som len kus zložitej molekuly, oveľa jednoduchšej ako vy. Potrebujem len vaše bunky aby som sa mohol kopírovať lebo nič iné ma na tomto svete nezaujíma. Čo si o tom myslíte alebo či to prežijete je mi úplne jedno. A to, či prežijem ja ma na rozdiel od vás tiež vôbec nezaujíma.

Váš problém je, že myslíte príliš zložito. Najskôr sústredíte obrovské úsilie ako nájsť spôsob ako mi zabrániť používať vaše bunky a keď sa vám to podarí, ihneď začnete rozmýšľať nad tým, že ľudia ktorí to vyrobili chcú na vás len zarobiť alebo vám rovno ublížiť. A chcete tých nenažraných mudrcov ktorí sa odvážili ukázať že sa niečomu rozumejú viac ako vy, potrestať tým že radšej budete riskovať vlastnú smrť.

Čakali ste na vakcínu, a keď prišla, vadí vám, že prišla príliš týchlo. Radi by ste ešte trošku poumierali než ju začnete používať. Veríte že škodí alebo že aspoň nepomáha aj keď máte na výber z rôznych druhov aj takých ktoré sa podobne vyrábajú už mnoho rokov. Jednou vás chce zotročiť zlý západ ale vy odmietate aj tú z východu. Radšej veríte rôznym zázračným liekom a túžite blúdiť aj tam kde je už vyznačená cesta.

Vaša loď sa potápa a vy nechcete aby vám niekto rozkazoval nastúpiť do záchranných člnov. Nazývate to sloboda. Zdržujete a kôli vám nemôžu nastúpiť ani ostatní. Kde je ale ich sloboda?

Vaše veľké mozgy tisíce rokov hľadajú múdrosť ktorá vám dovolila dožiť sa dneška. Dnes tie isté mozgy rozmýšľajú nad právom dobrovoľne odmietnuť nájdený spôsob vášho prežitia.

Pozeráte sa s obavami do budúcnosti a bojíte sa vecí ktoré vás môžu vyhubiť. Na tejto Zemi budete prvým druhom ktorého veľký mozog nakoniec nájde spôsob ako sa zahubíte aj sami.

Váš Delta.

Skryť Zatvoriť reklamu